Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Pracownia diagnostyki obrazowej w Hali Sportowej Częstochowa

7 lipca w Hali Sportowej Częstochowa otwarta została pracownia firmy Helimed, która od ćwierćwiecza świadczy usługi z zakresu diagnostyki obrazowej.

– To dla mnie szczególne miejsce, bliskie mojemu sercu. Urodziłem się w Lublińcu, mieszkałem w miejscowości Lubockie, chodziłem do szkoły w Kochanowicach. Tylko 35 km stąd spędziłem całe, szczęśliwe dzieciństwo – mówił podczas otwarcia pracowni Josef Lubojański, prezes Helimed. – Cały czas miałem kontakt z Częstochową. Była wtedy największym miastem, które zwiedzałem. Jeździliśmy tutaj na wycieczki szkolne, dwa razy brałem udział w pielgrzymkach. Dzieciństwo wspomina się z nostalgią i tak samo ja wspominam Częstochowę. Z moją firmą Helimed idę przez dorosłe życie już 25 lat i zawsze marzyłem po cichu, że kiedyś uda nam się zaistnieć w moich rodzinnych stronach. Dzięki owocnym rozmowom z władzami miasta i olbrzymim wsparciem w znalezieniu odpowiedniej dla nas lokalizacji udało nam się stworzyć to miejsce.

Wśród zaproszonych na prezentację częstochowskiej placówki byli prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i jego zastępca Piotr Grzybowski.

– Częstochowa dba o jak najlepsze bezpieczeństwo zdrowotne dla mieszkanek i mieszkańców. Wiemy i zdajemy sobie sprawę, że jeśli chodzi o służbę zdrowia to głównie NFZ i kontrakty decydują o tym, jak ten stan wygląda. Życzmy wam, abyście dostali ten kontrakt – mówił prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Potencjał jest duży, bo mamy sport rozwijający się w mieście, który będzie pewnie potrzebował szybkiej, skuteczniej i fachowej diagnostyki.

Firma w pomieszczeniach HSC zainstalowała rezonans magnetyczny oraz tomograf komputerowy. Ośrodek od sierpnia będzie służył mieszkańcom Częstochowy i okolic. Wnętrza w nowo otwartej placówce Helimed zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić maksymalny komfort pacjentów. W pracowniach zainstalowano nowoczesny sprzęt, ale również wykorzystano okleiny ze zdjęciami natury. Kolorowy wystrój ma na celu zredukować stres i pozwolić zapomnieć o wszystkich okolicznościach badania.

Przedstawiciele spółki zapowiadają utrzymanie najwyższych standardów w zakresie wykonywanych badań, krótki czas oczekiwania na wizytę i stałą obecność lekarza specjalisty w każdej pracowni.

– To, co  chcielibyśmy zrobić dla mieszkańców miasta, to dać im możliwość szybkiego dostępu do diagnostyki, szybkich terminów opisów badań, aby nie musieli czekać na ważne dla siebie informacje – zapowiedział Josef Lubojański. – Chcę, aby byli obsługiwani na najwyższymi poziomie w otoczeniu diagnostyki, która daje komfort przed, po i w trakcie badania. Pacjent jest dla nas najważniejszy i tak chcemy być w Częstochowie rozpoznawani.

Przejdź do treści