Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Norwid Częstochowa zmienił nazwę przed startem w PlusLidze

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – pod taką nazwą częstochowski klub będzie występować w nadchodzącym sezonie PlusLigi.

We wtorek, 22 sierpnia w sali konferencyjnej hotelu Mercure Częstochowa przedstawiciele „Norwida” poinformowali o nowym sponsorze tytularnym – firmie Hemarpol.

– Nie jesteśmy całkiem nowi w „Norwidzie”. Od 7 lat Hemarpol wspiera drużynę juniorów – przypomniał Mariusz Bogacki, prezes Hemarpolu. – Współpraca bardzo nam odpowiada. Klub stworzony przy liceum, skupiony na szkoleniu młodzieży, dający szansę wychowankom na grę z drużynami na najwyższym światowym poziomie. Chcieliśmy się podzielić częścią zysków, aby wspierać młodych ludzi w osiąganiu swoich sportowych marzeń. Współpraca układa się tak dobrze, że po tym sukcesie postanowiliśmy dołączyć do drużyny jako sponsor tytularny.

Dla częstochowskiego „Norwida” awans do PlusLigi to historyczny sukces. Drużyna jeszcze nigdy nie występowała na najwyższym poziomie siatkarskich rozgrywek.

– Znajdujemy się w historycznym dla naszego klubu momencie. Awansowaliśmy do PlusLigi, spełniło się nasze marzenie, na które czekaliśmy naprawdę długo. Przywracamy siatkówkę na najwyższym poziomie dla Częstochowy. To sukces całego klubu, zespołu, wynik ciężkiej pracy, poświęcenia, oddania. To jednak nie koniec drogi, ale początek nowego rozdziału – stwierdził Krzysztof Wachowiak, prezes Stowarzyszenia Sportowego Seniorzy – Juniorom „Siatkówka 2002”. 

Dla częstochowskiego klubu awans do PlusLigi oznaczał także konieczność powołania spółki akcyjnej. Jej prezesem został Lesław Walaszczyk.

– Wierzę w to, że „Norwid” będzie stawiał kolejne kroki i częstochowska siatkówka powróci na podium. Taki mamy cel. Jesteśmy zespołem PlusLigi i chcemy wygrywać – przekonywał. – Liczę na to, że jako prezes nowo powołanej spółki nie zawiodę włodarzy miasta, klubu, sponsorów i oczywiście kibiców. Wszystkie przygotowania idą w dobrym kierunku. Jesteśmy spokojni o to, w jaki sposób rozpoczniemy sezon. Mamy skompletowany zespół. Czekamy jeszcze na reprezentanta Tunezji, który dołączy do zespołu na początku października, ponieważ ze swoim krajem będzie walczył w kwalifikacjach olimpijskich. „Norwid” nigdy nie grał w PlusLidze i jest wiele nowych rzeczy, z którymi się spotykamy. Liczę, że z każdym meczem będziemy wyglądać lepiej organizacyjnie i sportowo. 

O celach drużyny i budowaniu składu na nadchodzący sezon mówił trener Leszek Hudziak. – Po awansie była chwila radości, fetowania zwycięstwa, ale prawda jest taka, że szybko musieliśmy schować medal do kieszeni i myśleć już o przyszłym sezonie – stwierdził. –  Praktycznie wszystkie zespoły PlusLigi miały zamknięte składy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu miasta, działaczy klubu i sponsorów udało się zbudować drużynę, przede wszystkim zatrzymać szkielet zespołu z poprzedniego sezonu i pozyskać nowych zawodników, którzy zagwarantują jakość. Nie było to łatwe w tym okresie. Przygotowania rozpoczęliśmy już 7 sierpnia, czyli jako pierwsi. Jesteśmy beniaminkiem i musimy więcej pracować niż inne zespoły. Celem jest utrzymanie, ale liczymy na kilka niespodzianek.

Częstochowski klub w dalszym ciągu wspierać finansowo będzie firma Exact Systems. – Bardzo nam miło, że w tę drugą dekadę współpracy wchodzimy w momencie awansu, świetnej kondycji i bardzo dużych, spektakularnych sukcesów drużyny – powiedział Jacek Opala, członek zarządu Exact Systems. – Inwestycja w sport to element nieoderwalny od naszych celów biznesowych. Wygrywają obie strony. Ze swojej strony dajemy wsparcie, a z drugiej strony wyciągamy wcale nie mniej, mając świadomość, że nasi klienci, pracownicy, czy kandydaci do pracy widzą naszą aktywność w tym miejscu i bardzo często wybierają naszą ofertę. To współpraca, z której korzystają obie strony.

Przed „Norwidem” otwierają się również nowe możliwości związane ze wsparciem finansowym ze strony miasta. Jako klub występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej, będzie mógł starać się o środki z puli promocji miasta poprzez sport.

– Cieszymy się z tego, że siatkówka w Częstochowie wróciła na najwyższy poziom – mówił prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Cieszę się, że do grona firm wspierających drużynę dołączył Hemarpol. Skoro ludzie i firmy sukcesu działają na rzecz częstochowskiej siatkówki, to dobrze wróży na przyszłość. Miasto też wspiera i obserwuje. Liczę na to, że sponsorów będzie więcej, a kolejne sukcesy drużyny przekonają ich do tego, żeby dalej wspierać częstochowską siatkówkę. Życzę, aby te pozytywne emocje, które były przy awansie, towarzyszyły nam w PlusLidze. My ze swojej strony będziemy robić to, co zawsze, czyli wspierać na miarę możliwości.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa pierwszy mecz rozegra 21 października. Sprzedaż karnetów rusza 11 września na platformie KupBilet.pl. Karnet VIP będzie kosztował 1200 zł, Gold – 600 zł, normalny – 350 zł, a ulgowy 200 zł. Bilety będą w cenie 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy). Dzieci do lat 8 obejrzą mecze za darmo.

 

 

Przejdź do treści