Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Miasto nagrodziło w HSC sportowców, trenerów i działaczy

125 sportowców, trenerów i działaczy otrzymało w Hali Sportowej Częstochowa nagrody i wyróżnienia za wybitnie osiągnięcia w 2021 roku.

– Rok w sporcie najprzyjemniej podsumowuje się przy okazji nagród i wyróżnień. Miejmy nadzieję, 2021 rok był ostatnim z tak ostrymi obostrzenia pandemicznymi. Nie ułatwiały one życia ani trenerom ani zawodnikom – mówił do sportowców, trenerów i działaczy prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Gratuluję zawodnikom tego, że w barwach klubów osiągają swoje sukcesy. Miasto będzie nadal wspierać sport oraz inwestować w bazę sportową. W ciągu ostatnich pięciu lat zrobiliśmy spore postępy. Mamy nowe oblicze Parku Lisiniec, zapraszamy na kryte lodowisko, oddany do użytku został Parku Wodny Częstochowa, powstają boiska wielofunkcyjne przy szkołach. Oczywiście gdybyśmy mieli większe możliwości, pewnie zaspokoilibyśmy więcej potrzeb w tym zakresie. Cieszymy się jednak, że w tych trudnych czasach udaje się realizować wasze pasje z drobnym naszym udziałem.

Częstochowa ma swój wkład w sukcesy swoich sportowców. W tym roku miasto przeznaczyło blisko 4 mln zł szkolenie sportowe dzieci i młodzieży oraz 3,2 mln zł na promocję miasta poprzez sport.

Nagrody i wyróżnienia odebrało w sumie 125 sportowców, trenerów i działaczy. Przyznano 58 nagród, w tym 9 pierwszego stopnia, 7 drugiego stopnia i 42 trzeciego stopnia oraz 67 wyróżnień.

– Zawodnikom życzę niegasnącego zaangażowania, pasji, wiary w zwycięstwo, pracy zakończonej sukcesem, a trenerom, działaczom wytrwałości w przezwyciężaniu trudności szkoleniowych, organizacyjnych, ale też satysfakcji z tej pracy. Liczę, że będziecie wzorem do naśladowania dla młodych częstochowian – mówi prezydent Częstochowy.

Nagrody i wyróżnienia wręczyli laureatom m.in prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępca Jarosław Marszałek oraz przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny.

Przejdź do treści