Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Niepełnosprawne dzieci przełamywały bariery w HSC

W Hali Sportowej Częstochowa odbyła się  XX Paraolimpiada dla dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i placówek zajmujących się kształceniem specjalnym, przedszkoli oraz szkół integracyjnych.

Celem imprezy była szeroko rozumiana integracja z osobami niepełnosprawnymi, zachęcanie do uprawiania sportu jako doskonałej formy rehabilitacji i terapii, budowanie motywacji do podejmowania trudu i wysiłku dla poprawy własnej sprawności ruchowej, samooceny i pełnoprawne uczestnictwo niepełnosprawnych w życiu społecznym.

– Serdecznie dziękuję za organizację jubileuszowego konkursu gier i zabaw Paraolimpiada, imprezy, która nie tylko wyzwala radość i uśmiech na twarzach uczestników, ale też stanowi istotny wkład w dzieło likwidacji barier i wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych – przekazał prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk za pośrednictwem Rafała Piotrowskiego, naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta. – Tegoroczna, dwudziesta już odsłona Paraolimpiady potwierdza trafność inicjatywy i jej nadrzędnego celu – propagowania integracji dzieci. Bariery są tylko w naszych głowach. Niech to hasło ostatniej Paraolimpiady przyświeca także naszej lokalnej imprezie. Uczestnikom życzę sukcesów sportowych i wspaniałej zabawy.

W Paraolimpiadzie uczestniczyło kilkanaście placówek oświatowych, przedstawiciele Urzędu Miasta, dyrektorzy szkół i przedszkoli.

Dzieci brały udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych, rywalizowały o jak najlepsze wyniki, przełamywały własne bariery i ograniczenia. Pozytywna energia tej imprezy wyzwoliła radość, uśmiech na ich twarzach i dała motywację do wytężonej pracy nad sobą.

Imprezie towarzyszył występ wiolonczelistki Justyny Muratów, pokaz taneczny, pokaz Star Kickboxing Team, zumba. Nie obyło się bez jubileuszowego tortu.

Współorganizatorami wydarzenia byli: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy i Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 43. Patronat objął prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Przejdź do treści