Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

W HSC rywalizowali w kolejnej edycji turnieju „Graj w Piłkę Człowieku!” (zdjęcia)

turniej Graj w Piłkę Człowieku

285 zawodników i 81 meczów – to bilans sportowy kolejnej edycji turnieju „Graj w Piłkę Człowieku!”, która odbyła się 26 stycznia w Hali Sportowej Częstochowa. Organizatorem było Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa.

Przez całą niedzielę od godzin porannych do późnych godzin wieczornych na arenie głównej odbyły się trzy turnieje dla różnych kategorii wiekowych.

Jako pierwsi rywalizowali ze sobą najmłodsi adepci urodzeni w latach 2013/2014. Dwanaście zespołów podzielonych na dwie grupy zagrały ze sobą systemem „każdy z każdym”, następnie odbyła się dodatkowa kolejka, gdzie drużyny same dobierały sobie rywala na ostatnie spotkanie. W przerwach pomiędzy meczami można było korzystać z jednej sali treningowej, gdzie rozgrywano spotkania sparingowe. W tej kategorii nie była prowadzona klasyfikacja. Każdy z uczestników został nagrodzony złotym medalem za swoją postawę na boisku.

Następnie swoje zmagania rozpoczęli odrobinę starsi zawodnicy i zawodniczki (kategoria 2011/2012). Tutaj system gry był bardzo podobny, jednak zamiast dodatkowej kolejki, mecze trwały dłużej. Podobnie jak w porannym turnieju nie prowadzono żadnej klasyfikacji drużynowej ani indywidualnej.

– Bardzo dziękujemy wszystkim trenerom, rodzicom i głównym bohaterom tego wydarzenia – młodym sportowcom za stworzenie wspaniałej atmosfery i spędzenia czasu w niesamowicie sportowym klimacie – mówi Dawid Wytrzymały, prezes Stowarzyszenia Sportowa Częstochowa.

W wieczornym turnieju w kategorii open toczyła się już prawdziwa rywalizacja. Sześć drużyn rozegrało łącznie piętnaście spotkań, które pozwoliły poznać mistrza turnieju „Graj w Piłkę Człowieku!” i wytypować zwycięzców w indywidualnych plebiscytach.

Pierwszą edycję wygrała drużyna Ajaksu Panksterdam, drugą Formoza. Do trzeciej edycji przystąpiły ekipy, które były już wcześniej znane. Ostatecznie zwyciężyła drużyna Wiśnia Team. Drugie miejsce zajął Ogień, a mistrz pierwszej edycji – Ajaks Panksterdam uplasował się na ostatnim miejscu podium.