Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Piękne psy rasowe zaprezentowały się w Hali Sportowej Częstochowa (zdjęcia)

Rasowe psyW holu główny, Hali Sportowej Częstochowa odbyła się II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Na wystawę organizowaną przez Niezależne Stowarzyszenie Miłośników i Hodowców Psów i Kotów Rasowych Canis e Catus oraz Stowarzyszenie Właściciel Kotów i Psów Rasowych przyjechali goście z całej Polski jak i z zagranicy. W sumie zaprezentowało się 120 wystawców.

– Bardzo się cieszę, że nasza Hala Sportowa Częstochowa przeszła już różne chrzty związane z dyscyplinami sportowymi, widowiskowymi imprezami. Odbywały się tutaj koncerty, Świąteczne Granie z Kubą Błaszczykowskim. Teraz  po raz pierwszy mieliśmy Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który objął imprezę honorowym patronatem. – Cieszy to, że różne organizacje, w tym przypadku Stowarzyszenie Canis e Catus, odkrywają Halę Sportową Częstochowa. Słyszałem, że ta część hali spełniła swoją rolę, ponieważ była możliwość wyznaczenia trzech różnych miejsc, w których prezentowały się pupile. 

W wystawie wzięły udział psy najróżniejszych ras. Były shih tzu, szpice, owczarki niemieckie, pudle, yorki i cavaliery. Czworonogi oceniało międzynarodowe jury. Jeden z konkursów współsędziowali prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i radny Dariusz Kapinos. – Nie było prosto – przyznaje prezydent Matyjaszczyk. – Oprócz tego jak zachowywały się wyglądały same psy, trzeba było ocenić również prowadzące je panie, które były pięknie przystrojone.  Byłem zaskoczony, że aż tyle inwencji twórczych zostało włożone w pokazanie tej jedności pomiędzy panią i jej pupilem. 

Podczas imprezy można było zasięgnąć porad weterynaryjnych i hodowlanych. Organizatorzy zapewnili w trakcie wystawy wiele darmowych atrakcji dla najmłodszych – malowanie buzi, animacje, konkursy plastyczne z nagrodami, darmowy popcorn, watę cukrową.

Przejdź do treści