Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

AZS lepszy od SMS-u Spała na inaugurację I ligi (zdjęcia)

W pierwszej kolejce na zapleczu PlusLigi siatkarze AZS-u pokonali w Hali Sportowej Częstochowa 3:1 SMS PZPS Spałę.

a początku pierwszego seta gospodarze prowadzili 4:1. Następnie pojawiły się problemy w przyjęciu i przewaga akademików stopniała do jednego punktu (8:7). Dzięki serii skutecznych bloków częstochowianie odskoczyli rywalom na cztery punkty (11:7). Mimo prostych błędów AZS nie pozwolił przyjezdnym na odrobienie strat, a triumf w pierwszej odsłonie przypieczętował Bartosz Bućko.

Druga partia należała do SMS-u. Skutecznym blokiem popisywali się Mateusz Poręba i Remigiusz Kapcia, dzięki czemu goście prowadzili 11:8. Chwilę później ich przewaga wynosiła już pięć punktów (15:10). Częstochowianie nie byli w stanie zatrzymać rywali i przegrali seta do 20.

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli akademicy, ale drużyna ze Spały szybko wyrównała (6:6). Za sprawą skutecznych zagrywek Patryka Szczurka AZS ponownie odskoczył siatkarzom ze Spały (12:9) i już do końca kontrolował przebieg gry.

Pierwsza część czwartego seta była dość wyrównana z niewielką przewagą jednej bądź drugiej drużyny. Przy stanie 10:8 dla SMS-u trener Krzysztof Stelmach poprosił o przerwę. Po wznowieniu gry AZS zdobył dwa punkty z rzędu i był remis. Od tego momentu na parkiecie trwała walka punkt za punkt. Częstochowianie uruchomili jednak blok, co zaowocował trzypunktową przewagą (16:13). Goście próbowali jeszcze odwrócić lost tego seta,ale siatkarze AZS-u nie dali już sobie wyrwać zwycięstwa.

AZS Częstochowa – SMS PZPS Spała 3:1
(25:17, 20:25, 25:20, 25:22)

AZS: Bućko, Stolc, M’Baye, Janus, Krzysiek, Szczurek, Koziura (libero) oraz Busch, Rećko i Magnuszewski

SMS: Poręba, Slugocki, Janusz, Czetowicz, Kapica, Firszt, Szymura (libero) oraz Rajchert, Michalak, Kosiba i Grygiel

Przejdź do treści