Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

W HSC walczyli zawodnicy taekwondo z całej Europy (zdjęcia)

Przez dwa dni w Hali Sportowej Częstochowa odbywały się Otwarte Mistrzostwa Europy w Taekwondo.

W zawodach wzięło udział ok. 1200 zawodników i zawodniczek z takich krajów jak: Ukraina, Armenia, Republika Czeska, Szkocja, Walia, Rosja, Australia, Stany Zjednoczone, Argentyna, Kazachstan, Kanada, Austria, RPA i wielu innych.

Mistrzostwa rozgrywane bzz w sześciu kategoriach wiekowych: dzieci (2011-2008), młodzicy (2007-2005), kadeci (2004-2002), juniorzy (2001-1999), seniorzy (1998 i starsi), weterani (mężczyźni 40 lat i starsi, kobiety 35 lat i starsze). Zawodnicy rywalizowali w układach formalnych, technikach specjalnych, technikach szybkościowych, walkach przerywanych, ciągłych oraz soft-stick (za pomocą gąbkowej pałki o długości 60 cm).

Wśród seniorów kapitalnie spisali się zawodnicy KSW Start Częstochowa. Rafał Sztark został podwójnym mistrzem Europy w walkach ciągłych i przerywanych w kategorii do 78 kg. Jego kolega z klubu Filip Mijalski zdobył srebrny medal w walkach przerywanych i brąz w walkach ciągłych w kategorii do 66 kg.

Organizatorami mistrzostw byli:  Związek Sportowy Polska Unia Taekwondo, Klub Sportowy ORIENT oraz Tae Kwon-Do International.

Przejdź do treści