Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

AZS przegrał do zera z Czarnymi Radom (zdjęcia)

siatkowka-azs-czarni-radom-14Siatkarze AZS-u przegrali w Hali Sportowej Częstochowa 0:3 z Cerradem Czarni Radom. To już czwarta z rzędu porażka drużyny prowadzonej przez Michała Bąkiewicza.

Drużyna Raula Lozano przystępowała do meczu z AZS-em mając na swoim koncie dwa zwycięstwa oraz jedną porażkę. Na inaugurację sezonu Czarni Radom ulegli w tie-breaku Zaksie Kędzierzyn Koźle. Z kolei częstochowianie zgromadzili w trzech pierwszych kolejkach zaledwie jeden punkt.

Pierwsza odsłona nie zwiastowała niczego dobrego dla gospodarzy. Akademicy mieli duże problemy ze skończeniem ataków. Błędy popełniali Michał Szalacha i Bartłomiej Lipiński. W ekipie gości skuteczni byli Daniel Pliński, Bartłomiej Bołądź i Wojciech Żaliński. Częstochowianie dosłownie przestali istnieć na parkiecie. W pewnym momencie przewaga Cerradu wynosiła już 15 punktów (6:21). Ostatecznie akademikom udało się zdobyć tylko 11 „oczek”.

Częstochowianie zdołali się podnieść w drugim secie. Sprawy w swoje ręce wziął Rafael Redwitz, który nadawał tempo grze. Do tego skuteczni w ataku Szymura, Lipiński i Patak.W końcówce akademicy wypracowali sobie czteropunktową przewagę dzięki autowemu zagraniu Zacka La Cavery, skończonemu atakowi Łukasza Polańskiego i bloku Pataka na Żalińskim (21:17). Niestety gospodarze nie wykorzystali swojej szansy i po nieudanym ataku Szymury przegrali na przewagi 27:29.

Trzecią partię częstochowianie rozpoczęli od dwóch punktowych bloków Pataka i Lipińskiego. AZS prowadził 3:1 i był to ostatni moment przewagi akademików. Od tego momentu inicjatywę przejęli radomianie, którzy po kilku zagrywkach Zacka La Cavery odskoczyli akademikom na pięć punktów (12:17). Radomianie utrzymali do końca prowadzenie i wygrali cały mecz 3:0.

AZS Częstochowa – Cerrad Czarni Radom 0:3
(11:25, 27:29, 21:25)

AZS: Polański, Redwitz, Lipiński, Szalacha, Szymura, Patak, Stańczak (libero) oraz Wawrzyńczyk, Kowalski

Cerrad Czarni: Bołądź, Pliński, Grzechnik, Żaliński, Kampa, Szalpuk, Majstrovic (libero) oraz La Cavera, Szczurek

Przejdź do treści