Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

W szkołach podstawowych powstaną klasy o profilu siatkarskim

klasy_siatkarskie

W holu głównym Hali Sportowej Częstochowa odbyła się konferencja prasowa poświęcona nowemu projektowi edukacyjno-sportowemu, którego celem jest utworzenie w roku szkolnym 2015/2016 w wybranych szkołach podstawowych w mieście klas o profilu siatkarskim. To efekt współpracy Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Częstochowska Siatkówka” z władzami miasta. 

– Nasz nowy projekt edukacyjno sportowy jest poszerzeniem tego, co do tej pory w tej materii było realizowane – mówi Krzysztof Matyjaszczyk, prezydenta Częstochowy. – Przypomnę, że w 2012 roku W 2012 roku powstały dwa Siatkarskie Ośrodki Sportowe w Gimnazjum nr 17 i  Liceum im. C.K. Norwida. W tych dwóch szkołach pod podpisaniu przez miasto umowy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej organizowane jest szkolenie. W ramach nowego projektu planujemy utworzenie w wybranych szkołach podstawowych dwóch, trzech klas o profilu siatkarskim, w których dzieci będą miały zapewnioną większą ilość wuefu i profesjonalną opiekę trenerską. Cieszymy się, że poszerzamy ofertę dla młodych siatkarzy i będziemy próbować już w podstawówkach znaleźć przyszłych mistrzów.

Szkoleniem będą objęte dzieci z klas 4-6. Pierwsi adepci trafią jesienią 2018 roku do Gimnazjum nr 17, a dwa lata później do częstochowskich zespołów grających w Młodej Lidzie i PlusLidze.

– Częstochowa od lat słynie z doskonałego szkolenia młodych zawodników. Świetnym przykładem są aktualni mistrzowie świata. Ja też  miałem przyjemność zaczynać swoją karierę siatkarską w Częstochowie i stawiać tutaj pierwszej kroki – twierdzi Michał Bąkiewicz, kapitan AZS-u. – Nowy projekt to doskonała informacja dla młodych adeptów siatkówki. Dzięki niemu będą mogli w sposób bardzo profesjonalny trenować już w tak młodym wieku. To spowoduje, że będą mieli większe możliwości, aby za 5, 10 lat trafić do pierwszej drużyny AZS-u.

W ramach nowego projektu 1 grudnia 2014 roku w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się siatkarski turniej mikołajkowy szkół podstawowych. Zimą rozpocznie się nabór do klas czwartych szkół podstawowych. Zaplanowano również konferencję połączoną z kursem dla nauczycieli wuefu. Wiosną 2015 roku w Częstochowie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odbędzie się festiwal siatkówki.

Przejdź do treści