Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Częstochowa żyła sportem w HSC! (zdjęcia)

dzien-sportu-13Kilka tysięcy osób odwiedziło w niedzielę Halę Sportową Częstochowa, aby zapoznać się z ofertą i dokonaniami blisko pięćdziesięciu klubów i stowarzyszeń.

– W Częstochowie nie ma podobnej imprezy, która gromadzi w jednym miejscu i czasie tak wiele klubów sportowych – zauważa Damian Lewandowski, prezes Hali Sportowej Częstochowa. – Druga edycja imprezy okazała się sukcesem organizacyjnym. Halę odwiedziło kilka tysięcy osób, aby zapoznać się z bogatą ofertą, jaką Częstochowa ma do zaproponowania w dziedzinie sportu.

W ramach drugiej edycji Częstochowskiego Dnia Sportu odbywały się turnieje piłkarskie, siatkarskie i koszykarskie dla dzieci i młodzieży.  Dodatkowo organizatorzy przygotowali miniturnieje dla uczestników i widzów. Były mistrzostwa Częstochowy w „Papier, nożyce, kamień”, Master Cup, czyli zawody w piłkarzyki oraz turniej tenisa stołowego. Podobnie jak w zeszłym roku w holu głównym można było zapoznać się z ofertą danego klubu sportowego czy stowarzyszenia. Na arenie głównej odbywały się efektowne pokazy klubów, które chciały zaprezentować się szerokiej publiczności.

– Cieszę się, że wszystkie kluby, stowarzyszenie sportowe i ci, którzy interesują się sportem, mieli okazję pokazać swój dorobek, osiągnięcia, zawodników, a przede wszystkim promować swoje dyscypliny i zachęcać częstochowian do tego, żeby czynnie uprawiali sport – podkreśla prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk. – Mamy bardzo wiele klubów sportowych i takich dyscyplin, o których mogliśmy dowiedzieć się podczas Częstochowskiego Dnia Sportu.

Udział w imprezie wziął m.in. piłkarski klub Beniaminek, który prowadzi Janusz Kała. – Muszę pochwalić organizatorów za przygotowanie tej imprezy. Dzięki temu w Hali Sportowej Częstochowa można było spotkać się nie tylko z dziećmi, ale również trenerami, prezesami klubów i wymienić poglądy. Takie spotkania powinny być jak najczęściej organizowane dla dobra sportu – twierdzi Kała.

Częstochowski Dzień Sportu odwiedził m.in. Tomasz Kaczmarzyk wspólnie z małżonką i 5-letnim synem Mikołajem. – Chciałem wybrać coś dla mojego syna, aby nie spędzał zbyt dużo czasu przed komputerem i mógł rozwijać się fizycznie. Zdecydował się na tenis ziemny – mówi Kaczmarzyk. – W jednym miejscu trudno spotkać tylu przedstawicieli klubów sportowych z terenu Częstochowy. Myślę, że oferta  była bardzo ciekawa, a sam pomysł zorganizowania tego typu targów sportowych trafiony. Każdy klub miał coś do zaoferowania. Dzieci dostawały gadżety, ciastka, cukierki. Poprzez łakocie też można trafić do gustów sportowych.

Organizatorami II Częstochowskiego Dnia Sportu były: Hala Sportowa Częstochowa, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie oraz Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa.

Przejdź do treści