Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

W HSC ruszyła wiosenna odsłona Senioraliów

W Hali Sportowej Częstochowa rozpoczęła się wiosenna odsłona Senioraliów. W środę, 3 kwietnia seniorzy odebrali z rąk prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, jego zastępcy Jarosława Marszałka i przewodniczącego Rady Miasta Zbigniewa Niesmacznego klucze do bram miasta.  

– Spotykamy się na Wiosennych Senioraliach. Dlaczego? Po pierwsze, wielu z was nie mogło doczekać się jesieni i musieliśmy trochę przyspieszyć, po drugie kwietniowa data jest nieprzypadkowa, ponieważ w maju odbywają się Juwenalia – tłumaczył prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. –  Bardzo chcieliśmy, żeby częstochowska nieco starsza młodzież pokazała młodszym, jak należy się bawić. Częstochowskie Senioralia są w kwietniu po to, żeby waszą energię, zaangażowanie mogli zobaczyć młodzi ludzie. Mam nadzieję, że po przekazaniu kluczy do bram miasta pokażecie, jak należy rządzić i bawić się, wtedy kiedy częstochowska, dojrzała młodzież decyduje o sprawach miasta. Przekazuję te klucze zacnym seniorom z nadzieją, że odbierzemy jest w jeszcze lepszym mieście, a to za sprawą tego, co będzie się działo przez najbliższe trzy dni.

Klucze do bram miasta odebrali wiceprzewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów Ewa Pachura oraz Jerzy Zając. – Myślę, że nie zawiedziemy władz miasta i będziemy się pięknie bawić – przekonywała Ewa Pachura. – Dziękujemy władzom miasta za to, co robią dla seniorów i prosimy o więcej.

Dla uczestników przygotowano poczęstunek oraz liczne atrakcje, związane z aktywnością fizyczną i zdrowiem (zajęcia zumba gold, zdrowy kręgosłup oraz gimnastyka). W holu głównym Hali Sportowej Częstochowa można było odwiedzić stoiska organizacji i instytucji działających na rzecz seniorów.

Drugiego dnia Senioraliów, czyli 5 kwietnia w Hali Sportowej Częstochowa odbędą się występy muzyczne (od ok. godz. 18). Zaplanowano występ Andrzeja Rybińskiego, koncert „Grube Ryby Symfonicznie” z udziałem orkiestry i chóru Filharmonii Częstochowskiej. Gwiazdą wieczoru będą natomiast Skaldowie. Ostatnim punktem imprezy będzie potańcówka przy muzyce DJ-a. 

Wyjątkowym w skali kraju będzie z pewnością charytatywny koncert „Grube Ryby Symfonicznie”. To grupa znanych samorządowców, urzędników artystów, oraz ich gości, którzy porozumieli się ponad wszelkimi podziałami w celu realizacji dużego projektu muzycznego. Do tej pory udało się uzbierać środki m.in. na rzecz częstochowskiego hospicjum czy też, jak w przypadku koncertu w Olsztynie z zespołem Elektryczne Gitary na rzecz chorego chłopca. Na liście występów mają już kultową ,,Piwnice pod Baranami’’ w Krakowie, grali też w Parlamencie Europejskim. Wystąpili charytatywnie również w częstochowskiej Filharmonii. Całkowity dochód z koncertu został przeznaczony na rzecz potrzebujących dzieci pracowników Urzędu Miasta i jednostek miejskich.

– Każdy koncert zespołu Grube Ryby jest inny, za każdym razem mamy inny pomysł. Tym razem chcemy, żeby były to „Grube Ryby Symfonicznie” – mówił zastępca prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek. – Będzie to jedyny taki projekt w Polsce. Seniorzy bardzo chcieli wziąć udział w takim wydarzeniu, a nie możemy zbyt często koncertować ze względu na bardzo rozległy skład i możliwości techniczne. Jesteśmy przekonani, że seniorzy będą zadowoleni, tym bardziej, że cały program przygotowany jest dla tej grupy społecznej. Zespół „Grube Ryby” występuję wyłącznie charytatywnie. Tym razem będzie to zbiórka na rzecz potrzebującego muzyka Filharmonii Częstochowskiej. Projekt odważny, bez precedensu – dodał.

Przejdź do treści