Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Raków wygrał noworoczny turniej w HSC

skra-turniej-pilki-halowej-16

Drużyna UKS Raków wygrała XV Noworoczny Turniej Piłki Halowej, który odbył w Hali Sportowej Częstochowa. Organizator turnieju częstochowska Skra zajęła dopiero ósme miejsce.

W turnieju wzięło udział dziesięć zespołów złożonych z piłkarzy urodzonych w 2003 roku i młodszych. Spośród nich najlepszy okazał się UKS Raków, który po serii rzutów karnych pokonał w finale UKS SMS Łódź. Obie drużyny wygrały w fazie grupowej wszystkie swoje mecze. W półfinale częstochowianie stoczyli zacięty pojedynek z Wartą Zawiercie. Po regulaminowym czasie gry było 1:1. O tym, która z ekip awansuje do wielkiego finału decydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się piłkarze Rakowa. Z kolei łodzianie orali pewnie 3:0 GKS Katowice.

Gorzej wiodło się Skrze, która zorganizowała turniej. Częstochowianie rozpoczęli zawody od porażki 1:3 z Gwiazdą Ruda Śląska. W kolejnym meczu pokonali Widok Skierniewice, ale potem nie sprostali UKS-owi Raków i MKS-owi Żory. To spowodowało, że podopiecznym Piotra Bańskiego pozostała walka o siódme miejsce. Skra przegrała ostatni swój mecz 2:3 z Ajaksem Częstochowa.

Najlepszym strzelcem z siedmioma trafienia został Marcel Żurek z UKS-u SMS Łódź. Za najlepszego bramkarza uznano Pawła Mieszczanina z Gwiazdy Ruda Śląska. Po zakończeniu turnieju drużyny odebrały pamiątkowe puchary, dyplomy i medale. Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe.

Faza pucharowa

ćwierćfinały: Warta Zawiercie – Gwiazda Ruda Śląska 3:2, GKS Katowice – MKS Żory 3 :1

półfinały: UKS Raków Częstochowa – Warta Zawiercie 1 :1 (karne 2:0), UKS SMS Łódź – GKS Katowice 3:0
mecz o 9. miejsce: Widok Skierniewice – Włókniarz Kalisz 5:0
mecz o 7. miejsce: Ajaks Częstochowa – Skra Częstochowa 3 :2
mecz o 5. miejsce: MKS Żory – Gwiazda Ruda Śląska 3 :2
mecz o 3. miejsce: GKS Katowice – Warta Zawiercie 2:0
finał: UKS Raków Częstochowa – UKS SMS Łódź 1:1 (karne 2:0)

Przejdź do treści