Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Jubileuszowa edycja Memoriału Przemysława Kożucha. Uczcili pamięć trenera Skry

piłka nożna, hala częstochowaW miniony weekend (7 i 8 grudnia) w Hali Sportowej Częstochowa oraz Akademickim Centrum Sportu odbywał się X Memoriał Przemysława Kożucha. Wśród 9-latków najlepsza okazała się drużyna Olympicu Wrocław. 6-letnie żaki nie były klasyfikowane, wszyscy otrzymali pamiątkowe puchary oraz medale.

Sobotnia rywalizacja toczona równolegle w Hali Sportowej Częstochowa oraz w Akademickim Centrum Sportu przy ulicy Zbierskiego momentami była niezwykle zacięta, a zawodnikom z rocznika 2010 nie brakowało zadatków na niezłych piłkarzy. Poziom był dość wyrównany i praktycznie do samego końca ważyły się losy podium. Ostatecznie najlepsi okazali się młodzi zawodnicy reprezentujący klub Olympic Wrocław. Na drugim stopniu podium stanęła Odra Opole, brązowe medale przypadły Jedynce Krasnystaw. W zmaganiach brały udział dwie drużyny Skry, które odpowiednio uplasowały się na piątej i szóstej pozycji wśród dziesięciu zespołu.

Królem strzelców został Natan Jaskólski ze zwycięskiej drużyny. Za najlepszego bramkarza uznano Wojciecha Borowika z częstochowskiej Skry. Medale zawodnikom wręczała Lucyna Kożuch, żona zmarłego przed 10-cioma laty trenera Skry oraz syn Kacper.

Podczas niedzielnych zmagań żaków z rocznika 2013 klasyfikacja nie była prowadzona. Każda z 12 drużyn rozegrała 8 spotkań po 12 minut każde. Hala na Zawodziu została podzielona na dwie równe połowy, dzięki czemu rywalizacja w obu grupach mogła toczyć się równolegle. Oprócz dwóch drużyn Skry do rywalizacji przystąpiły: Józefka Chorzów, Gwiazda Ruda Śląska, Ajaks Częstochowa, RAP Radomsko, Sportowa Częstochowa, Juventus Piekary Śląskie, Ruch Chorzów, Champions Piotrków Trybunalski oraz dwie drużyny Mabo Piotrków Trybunalski. Każda opuściła halę z pamiątkowym pucharem oraz medalami wręczonymi przez prezesa Skry Artura Szymczyka oraz wiceprezesa ds. piłki młodzieżowej Tomasza Musiała.

Wyniki X Memoriału Przemysława Kożucha – rocznik 2010:
1. Olympic Wrocław
2. Odra Opole
3. Jedynka Krasnystaw
4. Gol Opole
5. Skra Częstochowa
6. Skra II Częstochowa

 

Przejdź do treści