Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Exact Systems Hemarpol nie postawił się wicemistrzom Polski


Exact Systems Hemarpol Częstochowa nie miał zbyt wiele do powiedzenia w zaległym meczu z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W piątek, 1 marca podopieczni Leszka Hudziaka przegrali przed własną publicznością 0:3.

Kibice licznie zgromadzeni na trybunach hali sportowej przy Żużlowej 4 liczyli, że miejscowi siatkarze będą w stanie postawić się wicemistrzom Polski. Tym bardziej, że w pierwszej rundzie pokonali ZAKSĘ na wyjeździe 3:1.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie przewagi. Kędzierzynianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie po skutecznym bloku na Dawidzie Dulskim (6:8). Częstochowianie popełniali coraz więcej błędów, co skrupulatnie wykorzystywali goście. Po udanym ataku Andreasa Takvama gospodarze przegrywali już 10:16. Przyjezdni do końca kontrolowali już przebieg tego seta. Po asie serwisowym Davida Smitha i błędzie nieczystego odbicia po stronie częstochowian wygrali tę odsłonę 25:17.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia kędzierzynian 3:1. Exact Systems Hemarpol szybko odrobił stratę i w dalszej części seta żadna z drużyn nie potrafiła zbudować sobie przewagi. Po zablokowaniu Bartosza Bednorza częstochowianie prowadzili 16:14, ale reprezentant Polski szybko się zrehabilitował i było po 16. Dwa skuteczne bloki Dulskiego i Bartłomieja Janusa sprawiły, że miejscowi prowadzili 20:17. Niestety nie zdołali utrzymać tej przewagi. Bloki Takvama nie tylko doprowadziły do wyrównania, ale pozwoliły przyjezdnym wyjść na prowadzenie. Ostatecznie kędzierzynianie zwyciężyli 25:22.

Wicemistrzowie Polski poszli za ciosem i już na początku trzeciej odsłony prowadzili 8:5, zwiększając przewagę. Po asie serwisowym Daniela Chitigoi było 16:9, a gdy piłkę przechodzącą wykorzystał Marcin Janusz – 17:9. Podopieczni Adama Swaczyny do końca kontrolowali już przebieg tego seta, wygrywając 25:19.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3
(17:25, 21:25, 19:25)

Exact Systems Hemarpol Częstochowa: Katurakis, Kogut (7), Bouguerra (9), Janus (7), Dulski (9), Hain (1), Jaskuła (libero) oraz Espeland (2), Borkowski (3), Sobański (libero), Kowalski, Rymarski

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Janusz (4), Kluth (15), Bednorz (8), Takvam (5), Smith (6), Chiţigoi (10), Shoji (libero) oraz Wiltenburg

Przejdź do treści