Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Dwukrotny zdobywca Pucharu Brazylii poprowadzi drużynę Norwida w nadchodzącym sezonie


Cezar Douglas Silva, dwukrotny zdobywca Pucharu Brazylii, w sezonie 2024/25 będzie nowym trenerem Norwida, który swoje mecze rozgrywa w Hali Sportowej Częstochowa.  – PlusLiga to obecnie jedna z najlepszych lig w Europie, najbardziej konkurencyjna i wymagająca pod względem technicznym dla zespołów. Długo się jej przyglądałem i właśnie teraz nadszedł czas by się z nią zmierzyć. Z radością podejmuję to wyzwanie – powiedział po podpisaniu kontraktu Cezar Douglas Silva.

KS Norwid Częstochowa po tym jak z kontrakt z klubem zerwał Igor Kolaković, był zmuszony do szukania nowego selekcjonera. Padło na 50-letniego doświadczonego brazylijskiego trenera, który przez wiele lat z powodzeniem prowadził rodzime zespoły; Volley Futuro oraz Taubate Volley. Jego największe osiągnięcia to dotarcie do finału klubowych mistrzostw Ameryki Południowej oraz dwukrotny triumf w rozgrywkach Pucharu Brazylii. Na swoim koncie zapisał dwa srebrne oraz dwa brązowe krążki mistrzostw brazylijskiej Superligi.

Był członkiem młodzieżowej kadry Brazylii. W ostatnich sezonach prowadził włoskie kluby zaplecza ekstraklasy. W sezonie 2022/23 z zespołem Vibo Valentia zdobył Mistrzostwo Włoch, Puchar Włoch i Superpuchar Włoch w kategorii A2. Ostatni sezon spędził w zespole Farmitalia Catania.

Cezar Douglas Silva w sezonie 2008 roku został wybrany najlepszym trenerem brazylijskiej Superligi, a w 2023 roku najlepszym trenerem włoskiej Serie A2.

W przeszłości zdobył 4-krotnie Mistrzostwo Stanu Sao Paulo. Prowadził medalistów olimpijskich i gwiazdy brazylijskiej siatkówki m.in. Ricardinho, Rapha, Lucao, Lucarelliego, Lipe, Dantego i Vissoto.

Polscy kibice mieli okazję poznać trenera Silvę z zeszłorocznej edycji przedsezonowego turnieju Bogdanka Volley Cup, w którym zwyciężył prowadząc Farmitalia Catania-Saturnia Volley ( wygrana 3-0 z Jastrzębskim Węglem oraz Bogdanką LUK Lublin).

W kadrze Cezara Douglasa Silvy na sezon 2024/25 znajduje się obecnie 9 siatkarzy.

Kadra Norwida Częstochowa na sezon 2024/25

przyjmujący: Damian Kogut, Milad Ebadipour,

rozgrywający: Tomasz Kowalski, Quinn Isaacson

atakujący: Mateusz Borkowski, Patrik Indra

środkowi: Bartosz Schmidt, Sebastian Adamczyk, Daniel Popiela,

libero:

fot. KS Norwid Częstochowa

Przejdź do treści