Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa od lat współpracuje z HSC


Hala Sportowa Częstochowa niemal od początku działalności gości w swoich prograch Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa, które realizuje na terenie obiektu wiele aktywności fizycznych zarówno dla najmłodszych jak i seniorów.

Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa  co roku na terenie HSC w okresie jesienno – zimowym prowadzi treningi sekcji piłki nożnej dla ponad dwustu młodych adeptów. Od 2013 roku realizuje również zadania publiczne w zakresie sportu i rekreacji dla dzieci w wieku 6-12 lat. Wachlarz bezpłatnych zajęć jest szeroki od piłki nożnej, poprzez koszykówkę, gry i zabawy ruchowe, czy gimnastykę ogólnorozwojową z elementami gimnastyki korekcyjnej.
 
W ofercie Stowarzyszenia Sportowa Częstochową są również bezpłatne zajęcia dla częstochowskich seniorów, które odbywają się we wtorki i piątki. „Pogodna jesień starzej się zdrowiej” to repertuar zajęć z zakresu zumby gold, gimnastyki ogólnorozwojowej i zdrowego kręgosłupa, które są dofinansowane z budżetu Częstochowy.

– Podsumowując wszelkie zajęcia prowadzone przez nasze stowarzyszenie w obiekcie Hali Sportowej Częstochowa, liczbowe zestawienie czynnych użytkowników wynosi kilkanaście tysięcy osób w perspektywie jednego roku – informuje Dawid Wytrzymały, prezes Stowarzyszenia Sportowa Częstochowa.

Przejdź do treści