Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Frekwencyjny rekord na Igrzyskach Zdrowia w HSC

W Hali Sportowej Częstochowa po raz drugi zorganizowano Igrzyska Zdrowia. Dwudniowa impreza, która odbyła się 15 i 16 lutego, miała za cel promocję aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.  Padł frekwencyjny rekord, w sumie ok. 1800 dzieci odwiedziło HSC, czyli dwa razy więcej niż w poprzedniej edycji.

Licznie zgromadzeni uczestnicy próbowali swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych pod okiem instruktorów z częstochowskich klubów i stowarzyszeń.

Pierwszy dzień Igrzysk należał do uczennic i uczniów ze szkół podstawowych, a drugiego na płycie Hali przy ul. Żużlowej do prozdrowotnej zabawy przystąpiły przedszkolaki.

– Pamiętajcie, że walka o zdrowie to nie tylko jednorazowe wysiłki na boisku czy sali sportowej, ale codzienna determinacja do podejmowania właściwych wyborów. To także wsparcie dla swoich kolegów i koleżanek, inspiracja dla innych do podjęcia wyzwań oraz radość z osiągniętych celów – mówił prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk w czasie otwarcia Igrzysk.

Podczas imprezy uczniowie sprawdzali, w jednym miejscu i czasie, swoje umiejętności pod kątem różnych dyscyplin sportowych. Porad udzielali instruktorzy, trenerzy i sportowcy z lokalnych klubów. Dzieci nie rywalizowały między sobą, miały po prostu w luźnej atmosferze spędzić czas w ruchu.

Organizatorzy w ten sposób chcieli obudzić wśród uczniów zainteresowanie sportem, aktywnością fizyczną i zdrowym stylem życia. Charakter wydarzenia podkreślały stoiska umieszczone w strefie zdrowego żywienia. Dla kolejnych grup wyświetlano film edukacyjny. Można było również wziąć udział w konkursie wiedzy o sporcie.

Igrzyska Zdrowia to inicjatywa działającego od roku miejskiego zespołu, który zajmuje się upowszechnianiem zasad zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży z częstochowskich szkół i innych placówek oświatowych. Organizacyjnego wsparcia udzieliły szkoły średnie: Zespół Szkół Gastronomicznych, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego i Zespół Szkół im. J. Kochanowskiego.

Lista dyscyplin sportowych oraz partnerzy Igrzysk Zdrowia 2024:
1. Badminton – Akademia Badmintona
2. Tenis ziemny – UKS Gem
3. Piłka nożna – RKS Raków
4. Taekwondo – Sport Center Kantorysiński Team
5. Siatkówka – KS Norwid
6. Koszykówka – AZS Kosz
7. Rugby – Rugby Club Częstochowa
8. Unihokej
9. Lekkoatletyka – CKS Budowlani
10. Pierwsza Pomoc – Rescue Team
11. Akrobatyka – Częstochowski Ośrodek Sportów Wyczynowych
12. Żużel – CKM Włókniarz
13. Kolarstwo – CzKKS Kolejarz-Jura
14. Speedrower – Lwy Częstochowa i Speedway Fan Club Częstochowa
15. Ćwiczenia ogólnorozwojowe – Centrum Edukacyjne Kosmos

fot. Łukasz Kolewiński

Przejdź do treści