Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Visual Concert w HSC. Widzowie udali się w muzyczną podróż po naszej planecie

6 marca w Hali Sportowej Częstochowa odbył się koncert muzyki filmowej i epickiej z filmową projekcją najpiękniejszych miejsc świata.

 To niezwykłe multimedialno-muzyczne show, które odwiedziło już największe polskie miasta, wypełniając po brzegi wszystkie miejsca w ich arenach. Po sukcesie tego niezwykłego przedsięwzięcia Visual Concert wrócił na dużą scenę, aby kolejny raz zabrać widzów w muzyczną podróż po naszej planecie.

Podczas Visual Concert w Częstochowie wykorzystano bardzo znane i lubiane motywy filmowych soundtracków, energetyczne i epickie brzmienie gatunku „trailer music”. Przedstawiono obrazy filmowe oraz wizualizacje najwspanialszych miejsc na świecie na dużym, panoramicznym ekranie.

Blisko 80-osobowy zespół orkiestry symfonicznej CoOperate Orchestra z towarzyszeniem Chóru Akademickiego UAM (przygotowanie Beata Bielska) pod batutą Adama Domurata wypełnił muzyczną przestrzeń́ w rytm filmowego obrazu, ukazującego najbardziej spektakularne miejsca na naszej ziemi: od uroczych plaż na hawajskich wyspach, poprzez 7 Cudów świata, niezwykłe Parki Narodowe, lasy tropikalne, ośnieżone szczyty górskie po miejskie dżungle na całym świecie.

W symfonicznym brzmieniu usłyszeliśmy utwory muzyki filmowej z takich filmów jak: Gladiator, Avatar, Piraci z Karaibów, James Bond, Marzyciel, Transformers, Władca Pierścieni oraz utwory muzyki epickiej, m.in. znanej na całym świecie wytwórni Two Steps From Hell. Koncert uświetnią utalentowani soliści: Beata Bielska oraz Krzysztof Iwaneczko.

Przejdź do treści