Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Hala Sportowa Częstochowa była gospodarzem mistrzostwo Polski w tenisie stołowym

W Hali Sportowej Częstochowa zakończyły się w niedzielę, 27 marca 90. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Triumfowali Jakub Dyjas i Katarzyna Węgrzyn. Reprezentantka Bebetto AZS UJD Roksana Załomska zajęła 5. miejsce w grze pojedynczej i podwójnej.

Do rywalizacji stanęło 96 najlepszych w kraju tenisistów i tenisistek. Najlepszym polskim pingpongistą okazał się Jakub Dyjas, srebrny medalista w grze podwójnej ubiegłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy.  W finałowym spotkaniu turnieju pod Jasną Górą pokonał rozstawionego z „dwójką” Marka Badowskiego 4:1.

Gwiazdą mistrzostw była Katarzyna Węgrzyn, która wywalczyła trzy złote medale. W finale gry pojedynczej wrocławianka pokonała triumfatorkę czterech ostatnich edycji IMP – Natalię Bajor 4:1. W grze podwójnej wspólnie z siostrą Anną Węgrzyn wygrały z nadarzyńskim duetem Paulina Krzysiek/Katarzyna Ślifirczyk 3:2. Trzeci złoty medal Katarzyna Węgrzyn zdobył w grze mieszanej, w której wspólni pokonała 3:2 Marka Badowskiego i Natalię Bajor.

Z bardzo dobrej strony w IMP zaprezentowała się Roksana Załomska z Bebetto AZS UJD Częstochowa. W grze indywidualnej dotarła do czołowej ósemki. W pierwszej rundzie miała wolny los. Następnie pokonała 4:2 Paulinę Nowacka (LKTS Luboń) i w tym samym stosunku Zuzannę Wielgos (Politechnika Rzeszów). Pojedynek o wejście do strefy medalowej przegrała 0:4 z rozstawioną z nr 3 Anną Węgrzyn (AZS UE Wrocław).

W grze deblowej Roksana Załomska w parze z Magdaleną Sikorską (AZS PWSiP Łomża) pokonała 3:0 Julię Furman i Paulę Krysińską (AZS UE Wrocław). W pojedynku o medal uległy 2:3 Aleksandrze Michalak (KTS Tarnobrzeg) i Annie Kubiak (ZKS Zielona Góra).

Tegoroczne mistrzostwa były wyjątkowe nie tylko za sprawą jubileuszu, ale również dzięki puli nagród, która wyniosła 110 tys. złotych. Czempionat objęty został patronatem honorowym prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, którego decyzją mistrzyni i mistrzowi Polski przyznane zostały nagrody specjalne w wysokości 25 tys. zł.

Wyniki gier finałowych:
Maciej Kubik/Katarzyna Węgrzyn – Marek Badowski/Natalia Bajor 3:2 (9:11, 10:12, 11:6, 11:8, 13:11)
Katarzyna Węgrzyn/Anna Węgrzyn – Paulina Krzysiek/Katarzyna Ślifirczyk 3:2 (11:9, 5:11, 11:7, 8:11, 11:7).
Konrad Kulpa/Tomasz Kotowski – Daniel Bąk/Robert Floras 3:1 (10:12, 11:3, 11:9, 11:9)
Jakub Dyjas – Marek Badowski  4:1 (11:7, 8:11, 12:10, 11:5, 12:10)
Katarzyna Węgrzyn – Natalia Bajor 4:1 (11:9, 11:5, 11:4, 6:11, 11:6)