Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Targi Szkolne Zawodowiec w HSC (zdjęcia)

targi szkolne

4 marca w Hali Sportowej Częstochowa rozpoczęła się czwarta edycja Targów Szkolnych „Zawodowiec 2020”. Ich celem jest promocja szkolnictwa zawodowego i technicznego wśród młodzieży i rodziców.

Targi Zawodowiec to okazja do zapoznania się z ofertą częstochowskich szkół średnich, a także z uczniami i nauczycielami tworzącymi poszczególne szkoły. Każda z placówek prezentuje się razem ze swoimi partnerami biznesowymi, którymi są firmy wspierające, współpracujące i oferujące zatrudnienie absolwentom.

Targi otworzył prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Targi odbywają się w ramach programu „Teraz Lepsza Praca” w Częstochowie. Realizujemy go właśnie po to, aby w poszukiwaniu lepszej pracy nie trzeba było wyjeżdżać poza nasze miasto. Dlatego współpracujemy zarówno z częstochowskimi szkołami jak i częstochowskimi zakładami pracy. Efektem tej współpracy jest to, że wiele firm kształci praktycznie na terenie swoich zakładów. Trzymam kciuki za wszystkich młodych ludzi, że będą w stanie wybrać dla siebie dobrą przyszłość. Ktoś kiedyś powiedział, że jeżeli będziesz robić to, co lubisz, przez całe życie nie będziesz musiał pracować. Będziesz chodzić do pracy, spełniać się zawodowo i do tego zarabiać – mówi prezydent Matyjaszczyk.

W Hali Sportowej Częstochowa wystawiają się częstochowskie szkoły ponadgimnazjalne, Politechnika Częstochowska oraz firmy, które współpracują z placówkami w zakresie szkolenia młodzieży pod kątem przyszłego zawodu.

Jednym z wystawców są Techniczne Zakłady Naukowe. – Do wybrania naszej szkoły zachęcamy poprzez bardzo szeroką ofertę programową. Prowadzimy rekrutację na wiele kierunków, takich jak: technik informatyk, elektronik, teleinformatyk, technik budownictwa z elementami architektury oraz technik mechanik i mechanik lotniczy – wymienia Zbigniew Hantz, kierownik szkolenia praktycznego w TZN. – Nasi uczniowie i absolwenci mają sporo osiągnięć. zdobyli dużo medali i statuetek na a targach zagranicznych, m.in. w Tajwanie, Hongkongu czy Brukseli.

Jak dodaje Zbigniew Hantz, TZN to już nie jest szkoła wyłącznie męska. – W szkole mamy coraz więcej dziewcząt, praktycznie na każdym kierunku i w każdej klasie – twierdzi. 

Oprócz oferty edukacyjnej, na wszystkich przybyłych czekają dodatkowe atrakcje: turniej minigolfa, pokazy musztry wojskowej, samoobrony, pokaz tańca i mody – a wszystko przy poczęstunku zrobionym przez szkołę gastronomiczną. 

Nowością są dwudniowe Mistrzostwa Szkół Technicznych i Branżowych – Zawodowiec w piłce nożnej, których organizatorem jest Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa. Zwycięzcy zdobędą dla swojej szkoły okazały puchar przechodni, który do następnej edycji będzie dumnie się prezentować w murach zwycięskiej placówki.

Organizacją targów „Zawodowiec 2020” zajęło się Centrum Obsługi Inwestora, dobrze orientujące się w oczekiwaniach przedsiębiorców.

Targi będą odbywać się jeszcze w czwartek, 5 marca w godz. 9-15.30.

 

 

 

 

 

 

Przejdź do treści