Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

AZS zagra z Transferem w HSC pierwszy mecz o 9. miejsce!

W czwartek, 20 marca w Hali Sportowej Częstochowa miejscowy AZS rozpocznie walkę o 9. miejsce w PlusLidze. Rywalem akademików będzie Transfer Bydgoszcz, z którym drużyna Marka Kardosa wygrała dwukrotnie w rundzie zasadniczej.

Do końca nie było wiadomo, z kim częstochowianie zmierzą się w rundzie play-out. Rozstrzygnięcie nastąpiło w środę, 5 marca w ostatniej kolejce rundy zasadniczej. Effector Kielce dość niespodziewanie pokonał na wyjeździe 2:3 Skrę Bełchatów i zakończył tę część rozgrywek na ósmej pozycji. O ostatnie miejsce gwarantujące udział w rundzie play-off walczyły jeszcze Transfer Bydgoszcz i Trefl Gdańsk. W bezpośrednim pojedynku lepsi okazali się bydgoszczanie, którzy pokonali rywali w tie-breaku. Z uwagi na to, że kielczanie ograli bełchatowian, nie miało to znaczenia. Transfer zajął dziewiąte miejsce i o jego utrzymanie powalczy z AZS-em Częstochowa.

W tym sezonie rywalizacja o miejsca 9-12 odbywa się według nowych zasad. Dziewiąta drużyna walczy z jedenastą, a dziesiąta z dwunastą. Stawką meczów pierwszej pary jest dziewiąte miejsce, a druga gra o dziesiątą pozycję. W każdym przypadku rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Pierwszy mecz AZS-u Częstochowa z Transferem Bydgoszcz odbędzie się 20 marca o godz. 18.30 w Hali Sportowej Częstochowa.

Przejdź do treści