Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Ruszają wiosenne Senioralia!

W środę, 3 kwietnia seniorzy odbierają klucze do miasta. Do hali przy ul. Żużlowej dojadą stałymi liniami 11, 13, 21, 27, 28 i 35. W piątek od godz.16 na Senioralia zawiozą też autobusy dodatkowej linii 90.

Wiosenne Senioralia odbywają się 3 i 5 kwietnia (środa i piątek) w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej.

Dojazd na imprezę i powrót z niej zapewniają stałe linie autobusowe MPK nr 11, 13, 21, 27, 28 i 35. W środę, 3 kwietnia, autobusy przegubowe pojawią się na linii nr 11 oraz części kursów linii nr 21.

Z kolei w piątek, 5 kwietnia, autobusy przegubowe pojawią się na liniach nr 11, 13 i 21. Ponadto w godz. 16-23 zostanie uruchomiona dodatkowa linia autobusowa nr 90. Co 10-20 minut będzie ona kursować na trasie: Dworzec Główny PKP – Orzechowskiego – Wolności – Najświętszej Maryi Panny – Plac Daszyńskiego – Mirowska – Faradaya – Legionów – Żużlowa – Hala Częstochowa (powrót: Olsztyńska – Orlik-Rückemanna).

Przypomnijmy: w środę seniorki i seniorzy otrzymują symboliczne klucze do bram Częstochowy i oficjalnie zaczynają świętowanie. Na arenie głównej Hali Sportowej Częstochowa odbędą się zajęcia zumby, gimnastyki ogólnorozwojowej oraz z ćwiczeń na zdrowy kręgosłup. Natomiast w holu głównym od godz. 10 będzie można odwiedzać poświęcone zdrowiu i aktywności fizycznej stoiska organizacji i instytucji działających na rzecz seniorów. Wystawców jest 40. Będzie możliwość wykonania bezpłatnego badania ciśnienia, słuchu czy poziomu cukru, wzięcia udziału w pokazach różnego rodzaju sprzętów czy umówienia się na konsultację u specjalisty. Prezentowana będzie oferta zdrowej żywności i medycyny naturalnej. Wstęp –  bezpłatny.

Natomiast w piątek, 5 kwietnia koncerty w HSC rozpoczną się o godz. 18. Zagra Andrzej Rybiński, piosenkarz  znany m.in. z formacji „Andrzej i Eliza” oraz kariery solowej, a potem Grube Ryby z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Częstochowskiej oraz legenda polskiej muzyki popularnej – „Skaldowie”.

Organizatorami są Urząd Miasta, Miejski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa.

Harmonogram wydarzeń Wiosennych Senioraliów 3 kwietnia:

10.00 – otwarcie stoisk związanych ze zdrowiem
11.15 – występ muzyczny
11.30 – Zumba Gold
12.00 – oficjalne przekazanie kluczy do bram miasta
12.15 – gimnastyka ogólnorozwojowa
12.30 – zdrowy kręgosłup
13.00 – słodki poczęstunek

Przejdź do treści