Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Wiosenne Senioralia z wielkim przytupem! Tłumy w HSC

Pięć tysięcy seniorek i seniorów bawiło się w piątek, 5 kwietnia w Hali Sportowej Częstochowa. Podczas drugiego dnia wiosennej odsłony Senioraliów na scenie wystąpili Andrzej Rybiński oraz zespół Grube Ryby z udziałem orkiestry i chóru Filharmonii Częstochowskiej. Wisienką na torcie byli Skaldowie.

– Zabieramy Was w tę wspaniałą podróż, a właściwie ucztę muzyczną – mówił prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Jako pierwszy na scenie wystąpi nieliczący godzin i lat Andrzej Rybiński. Później będziemy mieli okazję zobaczyć prawdziwą perełkę w wersji symfonicznej, czyli Grube Ryby. Na koniec zespół Skaldowie. To jednak nie koniec. Dla tych, którzy naprawdę poczują energię, siłę i moc potańcówka pod opieką didżeja. Życzę wspaniałego, udanego i niezapomnianego wieczoru.

Wiosenne Senioralia rozpoczęły się już w środę od przekazania seniorom przez prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, jego zastępcy Jarosława Marszałka oraz przewodniczącego Rady Miasta Zbigniewa Niesmacznego kluczy do bram miasta.

Dla uczestników przygotowano poczęstunek oraz liczne atrakcje, związane z aktywnością fizyczną i zdrowiem (zajęcia zumba gold, zdrowy kręgosłup oraz gimnastyka). W holu głównym Hali Sportowej Częstochowa można było odwiedzić stoiska organizacji i instytucji działających na rzecz seniorów.

Drugiego dnia Senioraliów, czyli 5 kwietnia w Hali Sportowej Częstochowa odbyły się koncerty. Rozpoczął Andrzej Rybiński, dla nie był to pierwszy występ podczas częstochowskich Senioraliów.

Wyjątkowym w skali kraju był charytatywny koncert „Grube Ryby Symfonicznie”. To grupa znanych samorządowców, urzędników artystów, oraz ich gości, którzy porozumieli się ponad wszelkimi podziałami w celu realizacji dużego projektu muzycznego. Do tej pory udało się uzbierać środki m.in. na rzecz częstochowskiego hospicjum czy też, jak w przypadku koncertu w Olsztynie z zespołem Elektryczne Gitary na rzecz chorego chłopca. Na liście występów mają już kultową ,,Piwnice pod Baranami’’ w Krakowie, grali też w Parlamencie Europejskim. Wystąpili charytatywnie również w częstochowskiej Filharmonii. Całkowity dochód z koncertu został przeznaczony na rzecz potrzebujących dzieci pracowników Urzędu Miasta i jednostek miejskich. Podczas wiosennych Senioraliów pieniądze zbierane były na rzecz potrzebującego muzyka Filharmonii Częstochowskiej.

Koncert „Grube Ryby Symfonicznie” odbył się w formule pojedynku muzycznego – “Urzędnicy kontra reszta świata”. O stronę muzyczną zadbali m.in. zastępca prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek, senator Wojciech Konieczny, profesor Stefan Nowak, prezes Hali Sportowej Częstochowa Daniel Woch oraz muzycy i chór Filharmonii Częstochowskiej. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali natomiast zastępcy prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak i Piotr Grzybowski, częstochowskie urzędniczki – Olga Przybylik oraz Iwona Kowalczyk.

Po stronie przeciwników zobaczyliśmy m.in: Michała Króla, prezesa Wodociągów Częstochowskich, Pawła Koniecznego, prezesa ZGM TBS, Zbigniewa Cierpiała, wiceprezesa Wodociągów Częstochowskich, Tomasza Kucharskiego, burmistrza Olsztyna, śpiewaczkę Małgorzatę Siadlak i prezesa Sobreko Bartka Czaję.

Gwiazdą wieczoru był zespół Skaldowie, który zagrał największe swoje przeboje. Imprezę zwieńczyła potańcówka przy muzyce DJ-a.

Przejdź do treści