Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Święto seniorów w HSC. Senioralia z Krystyną Giżowską

Częstochowscy seniorzy znów będą rządzić miastem. A to za sprawą szóstej edycji Senioraliów, która odbędzie się 15 i 16 listopada w Hali Sportowej Częstochowa. W programie m.in. koncert pt. „Tych lat nie odda nikt” z udziałem Jacka Borkowskiego oraz występ Krystyny Giżowskiej.

– Seniorzy to w Częstochowie grupa szczególna, której jesteśmy winni wdzięczność i szacunek za to, że opiekowała się naszym miastem i krajem przez lata – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – To, że Częstochowa dziś tak wygląda, zawdzięczamy tym, którzy sami o sobie mówią seniorzy. Wolę jednak określenie, że to osoby, które już nic nie muszą, wszystko mogą i mają jeszcze dużo energii do tego, żeby ten czas spożytkować. Dlatego z myślą o nich proponujemy wiele różnych form aktywności, stąd powstał program „Częstochowa wspiera Seniorów”.

Szósta edycja rozpocznie się przekazaniem seniorom kluczy do bram miasta. Dla uczestników przygotowano poczęstunek oraz liczne atrakcje, związane z aktywnością fizyczną i zdrowiem (zajęcia zumba gold, zdrowy kręgosłup oraz pilates). W holu głównym Hali Sportowej Częstochowa będzie można odwiedzić stoiska organizacji i instytucji działających na rzecz seniorów. Wstęp wolny.

Drugiego dnia Senioraliów, czyli 16 listopada w Hali Sportowej Częstochowa odbędą się występy muzyczne (od ok. godz. 18). Zaplanowano koncert pt. „Tych lat nie odda nikt” z udziałem Jacka Borkowskiego. Gwiazdą wieczory będzie natomiast Krystyna Giżowska. W międzyczasie zaplanowano wręczenie nagród w konkursie „Częstochowski Aktywny Senior”. Ostatnim punktem imprezy będzie potańcówka przy muzyce DJ-a. 

– Tego typu występy cieszą się największą popularnością. Nie jest proste znaleźć dla tej grupy taki repertuar, który porwie całą publiczność. Co roku jest to dla nas wielkie wyzwanie i pytanie, co teraz. Wszyscy wielcy tej epoki już u nas byli, a więc czy robić powtórki, czy też spróbować znaleźć kogoś innego – zastanawia się zastępca prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek. –  Myślę, że w tym roku też to się na uda, ponieważ postawiliśmy na nowych wykonawców i ciekawe połączenie. Znany aktor Jacek Borkowski zaprasza grupę artystów do wykonania przebojów Ireny Santor, Ireny Jarockiej, Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego. Nikt nie powinien zostać obojętny przy tych wykonaniach. Gwiazdą będzie natomiast Krystyna Giżowska, niekoronowana królowa wszystkich imprez tanecznych w Polsce. Jej przeboje wbrew pozorom znają wszyscy i śpiewają. Mamy nadzieje, że to dotrze do naszych seniorów i będą zadowoleni. Na koniec oczywiście zabawa taneczna, która cieszy się zawsze bardzo dużym powodzeniem.

W trakcie Senioraliów zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa nr 90 dojeżdżająca do Hali Sportowej Częstochowa z przystanku „Dworzec Główny PKP”.

Bilety od 2 listopada w cenie 10 złotych dla osób powyżej 60. roku życia do nabycia w  Miejskim Domu Kultury, OPK „Gaude Mater”, Miejskiej Galeria Sztuki, Hali Polonia i Hali Sportowej Częstochowa oraz w Częstochowskiej Organizacji Turystycznej.

Program Senioraliów

środa, 15 listopada

godz. 10 – otwarcie stoisk organizacji działających na rzecz seniorek i seniorów
godz. 11 – uroczyste otwarcie i przekazanie kluczy od bram Miasta Częstochowy
godz. 11.45 – Zumba Gold
godz. 12.15 – Zajęcia Pilates
godz. 12.30 – Zdrowy Kręgosłup
godz. 13 – słodki poczęstunek

czwartek, 15 listopada

godz. 17 – otwarcie bram HSC
godz. 18 – Koncert pt. „Tych lat nie odda nikt” z udziałem Jacka Borkowskiego
godz. 19.30 – wręczenie nagród w konkursie „Częstochowski Aktywny Senior”
godz. 20 – Koncert Krystyny Giżowskiej
godz. 21.30 – potańcówka przy muzyce DJ’a

Przejdź do treści