Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

„Świąteczne Granie z Kubą” wraca do Hali Sportowej Częstochowa!

Fundacja Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski po pandemicznej przerwie po raz piąty organizuje 29 grudnia w Hali Sportowej Częstochowa imprezę „Świąteczne Granie z Kubą” z udziałem gwiazd sportu i estrady.

– Przez ostatnie cztery lata przez różne wydarzenia nie mogliśmy organizować tej wspaniałej imprezy. Dlatego jesteśmy szczęśliwi, że wracamy po tym czasie – mówi Jakub Błaszczykowski. – Mamy nadzieję, że zagości u nas wielu znakomitych sportowców i nie tylko, a także wypełnimy halę kibicami, którzy będą mieli uśmiech na twarzy i spędzą tutaj miłe popołudnie i wieczór. Postaramy się zadbać o to, aby był on pełen niespodzianek. To, co do tej pory sprawiało mi największą satysfakcje, to możliwość zobaczenia ludzi uśmiechniętych, zadowolonych. Mam nadzieję, że choć na dworze będzie trochę chłodniej, to tutaj atmosfera zrobi się bardzo gorąca – dodaje. 

Imprezę honorowym patronatem objął prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Cieszę się, że wracamy do normalności i Częstochowa znów będzie gospodarzem „Świątecznego Grania z Kubą”. Jesteśmy przygotowani na tę okoliczność – zapewnia prezydent Częstochowy. – Sportowcy, artyści i ludzie show-biznesu, którzy przyjadą tutaj na zaproszenie Kuby Błaszczykowskiego i Fundacji Ludzki Gest, z pewnością będą chcieli dobrze się bawić w Hali Sportowej Częstochowa, mając świadomość, że robią to dla tych, którzy tego potrzebują. Cieszę się, że znów współpracujemy i Częstochowa może być centrum pozytywnej energii, miejscem, do którego wszyscy będą chcieli przyjechać, bo tu się będzie działo coś dobrego i fajnego. Bardzo dziękuję Dawidowi Błaszczykowskiemu za część organizacyjną. Bardzo też dziękuję Kubie, który pokazał jak popularność sportu przekuć na coś dobrego, trwałego, czyli to, co wszyscy powinniśmy mieć w sercu, a więc pomaganie drugiemu człowiekowi, który sam by nie dał rady. 

Scenariusz piątej edycji „Świątecznego Grania z Kubą” będzie się nieco różnił od poprzednich. W części sportowej o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy powalczą cztery drużyny. Odbędą się dwa półfinały i mecze o 3. i 1. miejsce. – Nie będzie już koncertu po turnieju, ale całkowicie z tego nie rezygnujemy – mówi Dawid Błaszczykowski, członek zarządu Fundacji Ludzki Gest. – Chcemy zaproponować inny rodzaj zabawy, trochę muzyki włożyć pomiędzy meczami. Bardzo nam zależy, aby rozbawić publiczność. Zorganizujemy też formę aktywności dla dzieciaków, żeby mogły wejść na płytę i zabawić się z prowadzącym. 

W turnieju piłkarskim o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy poza Kubą Błaszczykowskim zagrają także m.in.: Paweł Małaszyński, Agnieszka Radwańska, Joanna Jędrzejczyk, Magdalena Steczkowska, Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Piotr Gacek, Łukasz Kadziewicz, Ania Wyszkoni, Jan Błachowicz, Mateusz Gamrot. – Otrzymaliśmy wiele telefonów od sportowców, gwiazd muzyki i estrady.  Dziś większym problemem jest to, aby zmieścić wszystkich chętnych, którzy chcą zagrać w turnieju – twierdzi Dawid Błaszczykowski.

Do wejścia na „Świąteczne Granie z Kubą” uprawniają zakupione wcześniej cegiełki w cenie 50 zł (obowiązują osoby powyżej 7-ego roku życia). Można je kupić online za pośrednictwem: www.sportowebilety.pl, a od 4 grudnia także w Pub-ie Stacherczak. Cegiełki można też kupić dokonując przelewu na konto Fundacji Ludzki Gest nr: 43 1750 0012 0000 0000 2862 7424. W tytule przelewu należy napisać: CEGIEŁKA, liczbę zamówionych biletów-cegiełek, telefon kontaktowy oraz imię i nazwisko osoby odbierającej cegiełki w dniu imprezy. Wejściówki zakupione w ten sposób będzie można odebrać przed imprezą po okazaniu potwierdzenia przelewu.

Darmowe wejście przysługuje także osobom niepełnosprawnym z opiekunem. W tym celu należy skontaktować się z organizatorem za pośrednictwem maila: fundacja@ludzkigest.org. W tytule należy wpisać CEGIEŁKA ŚWIĄTECZNE GRANIE, a następnie podać dane personalne.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek na wydarzenie przekazywany jest na potrzeby podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”, która pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom poprzez finansowanie ich leczenia i zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Fundacja pomaga także w realizacji marzeń dzieci i młodzieży będących w trudnej sytuacji materialnej.

Początek imprezy o godz. 17.

Przejdź do treści