Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Podwórkowej w październiku w HSC

17 października w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Podwórkowej, którego organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Tym razem tematem przewodnim i hasłem festiwalu jest „Muzyka Romska”. Oprawa muzyczna, wystrój sceny oraz stroje uczestników imprezy będą więc nawiązywać do kultury Romów.

– Przewidujemy, że w wydarzeniu weźmie udział 800 uczestników, w tym osoby z niepełnosprawnościami, które wystąpią na scenie Festiwalu – mówią organizatorzy. – Będzie im towarzyszyć publiczność wraz z rodzicami i opiekunami. Pojawią się także znane osobistości częstochowskiego świata kultury.

Koncert uświetnią gwiazdy polskiej estrady muzycznej i artyści: Olek Klepacz, Yanina Iwański, Michał Rorat oraz Mariusz Chrząstek. Gościem specjalnym będzie Stanisław Karpiel Bułecka – znany polski piosenkarz, który tym razem zasiądzie w jury konkursu. Festiwal, jak co roku poprowadzi mistrz konferansjerki i przyjaciel Stowarzyszenia – Irek Bieleninik.

Początek o godz. 10.

Przejdź do treści