Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Maniacy gier komputerowych znów rywalizowali w HSC (zdjęcia)

Maniacy gier komputerowych

Około tysiąc uczestników wzięło udział w czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju gamingowego Let’s Play Częstochowa, który rozgrywany był w sobotę i niedzielę (15 i 16 kwietnia) w Hali Sportowej Częstochowa.

– Za waszą sprawą Częstochowa znów stała się gamingową stolicą Polski. Liczę na to, że będziemy dalej rozwijać się w tym zakresie, a wy zarazicie swoją pasją kolejne młode osoby – mówił podczas oficjalnego otwarcia turnieju prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, który objął imprezę honorowym patronatem. – Poprzez ten event promujemy także nasze dążenia do tego, żeby Częstochowa wraz z regionem stała się województwem.  Mam nadzieję, że kiedyś powstanie gra, która będzie temu poświęcona i swoją popularnością dorówna np. Wiedźminowi.

Kolejne odsłony częstochowskiego turnieju pokazały, że można stawiać go na jednej półce z największymi wydarzeniem tego typu w Polsce. Po raz kolejny do Częstochowy przyjechały największe firmy z branży IT. Podczas tegorocznej edycji odbyło się pięć turniejów najbardziej popularnych gier – Counter Strike Global Offensive, League of Legends, PES, FIFA i Heartstone. Pula nagród wynosiła 60 tys. zł.

– Inicjatywa Let’s Play zadziałała i świat e-sportu, który w dalszym ciągu stoi otworem, pojawił się też w Częstochowie – mówi Jan Mucha, jeden z organizatorów turnieju. – Od zeszłego roku w rozgrywkach biorą udział czołowe drużyny polskiego e-sportu, a mieliśmy także gości z zagranicy. To największa tego typu impreza w Polsce. Nasza marka funkcjonuje w Częstochowie od czterech lat i ściąga coraz większe rzesze ludzi.

Ci, którzy nie wzięli udziału w żadnym z nich, mogli zagrać między innymi w: Lego iniemamocni, Lego Worlds, Lego Ninjago, Street Fighter 30th Anniversary Edition, Injustice 2, Yakuza 6: The Song of Life Sonic Mania Plus, Sega Mega Drive Classics, Middle Earth: Shadow of War, Naruto to Boruto Shinobi Striker.

Tradycyjnie już w ramach Let’s Play Częstochowa odbył się również turniej cosplayowy. Przyjechały również food trucki.

Przejdź do treści