Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarzy w HSC!

Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarzy

1 i 2 grudnia w Hali Sportowej Częstochowa odbędą się finały Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy 2018. 

– Częstochowska publiczność siatkarska zasługuje na widowiska na najwyższym poziomie. Mamy wspaniałą halę i nie raz udowadnialiśmy, że każdy dobry mecz siatkarski jest świętem w naszym mieście – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. –  Liczymy, że ta impreza dostarczy nam wiele pozytywnych emocji i zaspokoi wytrawne gusta naszych kibiców, których przecież w naszym mieście nie brakuje.

Klubowe Mistrzostwa Świata rozpoczną się 26 listopada od fazy grupowej, która rozegrana zostanie w Radomiu i Rzeszowie. Do rywalizacji przystąpi osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. W stawce są dwie polskie drużyny – Skra Bełchatów i Asseco Resovia Rzeszów, a także mistrz Ameryki Południowej – Sada Cruzeiro, mistrz Azji z Iranu, zwycięzca Ligi Mistrzów Zenit Kazań, włoskie Cucine Lube i Trentino Volley oraz rosyjski Fakieł Nowy Urengoj. Cztery najlepsze zespoły zagrają w półfinałach i meczach o miejsca medalowe w Częstochowie.

– Na co dzień pracujemy nad tym, aby Częstochowa miała bardzo dobrą opinię jako ośrodek dużych eventów Organizacja Klubowych Mistrzostw Świata dowodzi tego, że nasze starania przynoszą efekty – twierdzi Jarosław Marszałek, zastępca prezydenta Częstochowy. – Impreza transmitowana będzie przez telewizję Polsat do 90 krajów i dotrze do ponad 500 mln gospodarstw. Lepszej promocji miasta chyba nie możemy sobie wyobrazić.

Organizacją imprezy zajmuje się Professional Sports Events.  – Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się doprowadzić do sytuacji, w której ta fantastyczna hala będzie gościć naszą imprezę – mówi Tomasz Cieślik, prezes Professional Sports Events, organizatora FIVB Klubowych Mistrzostw Świata.

Bilety dostępne są na platformie ebilet.pl.

Przejdź do treści