Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Częstochowscy seniorzy będą świętować w HSC

Częstochowscy seniorzy

Częstochowscy seniorzy po raz kolejny będą rządzić miastem. A to za sprawą trzeciej edycji Senioraliów, które  odbędą się 18 i 19 października w Hali Sportowej Częstochowa. Wystąpią m.in. Maryla Rodowicz i Andrzej Rybicki.

– To, że w Częstochowie mamy tyle różnych dróg, szkół, zakładów pracy, osiedli mieszkaniowych i infrastruktury zawdzięczamy tym, którzy dbali i opiekowali się naszym miastem lata temu, czyli seniorom. Uważam, że są to ludzie, którzy już nic nie muszą, wszystko mogą i mają jeszcze dużo energii, żeby zagospodarować swój czas – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Dlatego też z wdzięczności i szacunku dla tych, którzy przez te lata dbali o Częstochowę, staramy się w przeróżny sposób pomagać seniorom, m.in. poprzez organizację Senioraliów.

Trzecia edycja rozpocznie się przekazaniem seniorom kluczy do bram miasta. Dla uczestników przygotowano poczęstunek oraz liczne atrakcje, związane z aktywnością fizyczną i zdrowiem (zajęcia zumba gold, zdrowy kręgosłup oraz gimnastyka ogólnorozwojowa). – Trochę jeździmy po Polsce i świecie. Mamy rodziny w różnych zakątkach kraju, ale wszyscy nasi bliscy czy znajomi są zaskoczeni, że w Częstochowie tak wiele dzieje się z myślą o seniorach. – twierdzi aktywna seniorka Bogusława Zielińska. – Miejmy nadzieję, że wciąż będzie nam dane spotykać się, cieszyć się, zdrowieć, zostawiać hektolitry potu i kilogramy na zajęciach. Tutaj fantastyczna rodzina, zawarły się nowe przyjaźnie.

Drugiego dnia Senioraliów czyli 19 października od godz. 17 w Hali Sportowej Częstochowa zaśpiewają wielkie gwiazdy. Odbędzie się koncert „Wspomnienie Anny Jantar”. Później na scenie pojawi się Andrzej Rybicki, a wisienką na torcie będzie występ Maryli Rodowicz.

– To największy koncert w mieście nie licząc imprez plenerowych – twierdzi Jarosław Marszałek, zastępca prezydenta Częstochowy. – Publiczność jest bardzo wyrobiona i wymagająca. Co roku staramy się przygotować ofertę, która będzie zaskoczeniem, ale też na takim poziomie artystycznym, żeby nikt nie miał wątpliwości, że na Senioralia warto przyjść. Wbrew pozorom nie jest jednak tak trudno znaleźć wykonawców, którzy zabiorą seniorów w świat wspomnień.

Bilety w cenie 10 zł dla seniorek i seniorów będą dostępne od 1 października w Miejskim Domu Kultury, Miejskim Centrum Informacji Turystycznej, Hali Polonia, Hali Sportowej Częstochowa, OPK Gaude Mater oraz w Miejskiej Galerii Sztuki. Na Senioralia dowozić będą za darmo autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Przejdź do treści