Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Futsalowa reprezentacja Polski zagra towarzysko z Gruzją w HSC!

5 grudnia futsalowa reprezentacja Polski, która po siedemnastu latach wywalczyła awans na Euro, rozegra w Hali Sportowej Częstochowa towarzyski mecz z Gruzją.

O awans na Mistrzostwa Europy, które rozpoczną się pod koniec stycznia 2018 roku, Polacy walczyli w barażach z Węgrami. Pierwszy mecz przegrali 1:2, ale w drugim odrobili stratę i wygrali 6:4.

Polacy mają za sobą dwa spotkania towarzyskie z gospodarzem Euro 2018 – Słowenią. W pierwszym padł remis 6:6, a w rewanżu lepsi okazali się rywale, wygrywając 3:1. – Dla nas były to cenne mecze. Wiemy, co musimy poprawić. Przed nami jeszcze dużo pracy – mówi Błażej Korczyński, selekcjoner reprezentacji.

4 i 5 grudnia formę Polaków sprawdzi Gruzja. Pierwszy mecz odbędzie się w Bełchatowie, a drugi w Hali Sportowej Częstochowa. Przed wylotem do Słowenii nasza reprezentacja weźmie jeszcze udział w dwóch zgrupowaniach w dniach 12-20 i 22-28 stycznia 2018 roku.

Reprezentacja Polski zmierzy się w fazie grupowej finałowego turnieju Mistrzostw Europy 2018 z Rosją i Kazachstanem. – Obie drużyny są bardzo wysoko rozstawione w rankingu światowym, a my jesteśmy na 31. miejscu – zauważa Korczyński. – Na pewno lekko nie będzie, ale nie znaczy to, że stoimy na straconej pozycji.

Mecz towarzyski z Gruzją rozpocznie się o godz. 18. Wstęp będzie kosztował zaledwie 5 zł.

Przejdź do treści