Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Siatkarska kadra narodowa już trenuje w Hali Sportowej Częstochowa (zdjęcia)

hsc-trening-siatkarze-19Reprezentacja polskich siatkarzy rozpoczęła w Hali Sportowej Częstochowa przygotowania do dwumeczu z Iranem w ramach Ligi Światowej.

Trening, który był otwarty dla kibiców, trwał dwie godziny. Trener reprezentacji Polski Stephane Antiga przetestował wszystkich swoich graczy poza Karolem Kłosem, który nie jest jeszcze w pełni sił po kontuzji.

Polscy siatkarze mają już za sobą dwa grupowe mecze z Rosją. W obu spotkaniach wystąpił wychowanek Norwida Częstochowa Mateusz Bieniek, dla którego był to reprezentacyjny debiut. Już w pierwszym pojedynku Bieniek otrzymał statuetkę MVP. – Lepszego debiutu nie mogłem sobie wymarzyć. Wszyscy mówi, że nie było jeszcze takiego debiutu w kadrze. Staram się jednak tym nie zachłysnąć i w następnych meczach zaprezentować solidny poziom – twierdzi Bieniek.

Debiutant w kadrze Stephane Antigi przyznaje, że chętnie wraca do częstochowskiej hali. – Lubię tutaj grać i pokazywać się przed własną publicznością – mówi.

Zdaniem Bieńka najbliższe mecze z Iranem nie będą należeć do łatwych. – Irańczycy weszli już do światowej elity. Grają szybką i niekonwencjonalną siatkówkę. Ciężko ich zatrzymać, jeśli pozwoli się im grać swoje – uważa.

Michał Kubiak, który pod nieobecność Karola Kłosa, pełni rolę kapitana drużyny twierdzi, że Iran to zagadkowa drużyna. – Nie jesteśmy w stanie powiedzieć czegoś więcej na temat tego zespołu. Na pewno jest to bardzo groźny rywal, co pokazał na mistrzostwach świata – przypomina.

We wtorek reprezentacja Polski odbędzie dwa treningi w Hali Sportowej Częstochowa.

Przejdź do treści