Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Wkręt-met LKPS Borowno na treningu w HSC (zdjęcia)

Siatkarska drużyna Wkręt-met LPKS Borowno trenowała  gościnnie w Hali Sportowej Częstochowa.

– Tego dnia hala, w której trenujemy na co dzień, była zajęta. Trwały tam przygotowania do Dnia Edukacji Narodowej – mówi Piotr Stachura, trener LPKS-u Borowno. – Dziękujemy szefostwu Hali Sportowej Częstochowa, że mogliśmy poćwiczyć na tym nowoczesnym obiekcie.

Przed obecnym sezonem zespół z Borowna pozyskał potężnego sponsora strategicznego firmę Wkręt-met. Dzięki temu do drużyny dołączyli m.in. Michał Kaczyński (Exact-Systems Norwid Częstochowa), Adrian Szlubowski (AZS Częstochowa) oraz bardzo doświadczony Robert Szczerbaniuk. 40-letni środkowy to sześciokrotny mistrz Polski, który w swojej karierze występował także w barwach AZS-u Częstochowa.

Celem nadrzędnym drużyny w tym sezonie jest awans na zaplecze PlusLigi. – Mamy kilku siatkarzy z bogatą przeszłością reprezentacyjną, plusligową i zagraniczną – mówi Stachura. – Oczywiście myślimy o awansie do I ligi, ale jako trener nie powiem przed sezonem, że tak będzie. Są kontuzje, różne uwarunkowania, które nie zależą od nas. Oczywiście bardzo chcielibyśmy awansować i w tym kierunku idziemy.

Siatkarze z Borowna mają za sobą pierwszy mecz w II lidze, w którym pokonali 3:0 rezerwy SMS-u PZPS Spała.

Przejdź do treści