Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Budweld Boxing Night w HSC. Organizatorzy odkryli karty

Ewa Brodnicka i Robert Parzęczewski poznali rywali, z którymi powalczą o mistrzowskie tytuły podczas gali Budweld Boxing Night, która odbędzie się 13 maja w Hali Sportowej Częstochowa.Gala organizowana przez Tymex Boxing Promotion oraz telewizję Polsat Sport będzie jak dotąd największym wydarzeniem bokserskim w Częstochowie.  – To nie przypadek, że tego typu impreza odbywa się w Częstochowie – twierdzi wiceprezydent miasta Jarosław Marszałek z SLD. – Mamy piękną halę, kibiców i Pierwszy dostrzegł to Andrzej Gołota, który postanowił w Częstochowie zakończyć swoją karierę. Cieszę się, że udało nam się doprowadzić do takiej sytuacji, gdzie tak poważni partnerzy jak Tymex, Andrzej Gmitruk, Polsat i Miasto Częstochowa wspólnie działają na rzecz tego przedsięwzięcia.

W walce wieczoru o tymczasowy tytuł mistrzyni świata federacji WBO w kategorii super piórkowej Ewa Brodnicka (12-0, 2 KO) zmierzy  z 35-letnią pięściarką z Bośni i Hercegowiny Irmą Balijagic Adler (16-7, 8 KO). – O mojej rywalce wiem już dużo. Zasypiam z nią, budzę się z nią, jeszcze nie mam tylko jej zdjęcia na ścianie – mówi Ewa Brodnicka. Jest wysoka, trochę bardziej doświadczona niż ja, odważna i bardzo agresywna. Jest jednak wolniejsza ode mnie  i dlatego w szybkości będę upatrywać swojego zwycięstwa. 13 maja będzie początkiem mojego panowania na tronie – zapowiada.

W Częstochowie o młodzieżowy pas WBO wagi półciężkiej zaboksuje także miejscowy pięściarz Robert Parzęczewski (15-1, 9 KO), który skrzyżuje rękawice z Zurą Mekereshvilim (19-8, 15 KO). – Mój przeciwnik to doświadczony zawodnik z Gruzji, który już walczył o ten pas, ale ta sztuka mu się nie udała. Tym razem będzie podobnie – twierdzi wychowanek KS Start Częstochowa.

Podczas tej samej gali wystąpią również m.in. Marcin Siwy, Adam Koprowski, Tomasz Gromadzki, Michał Żeromiński, Krzysztof Szot i Eryk Ciesłowski. – Program sportowy Budweld Boxing Night w Częstochowie ma w sobie wiele ciekawych elementów – uważa legendarny trener Andrzeja Gołoty i Tomasza Adamka – Andrzej Gmitruk. – Będziemy mieć dwa pojedynki dziesięciorundowe o mistrzowskie tytuły. Ich waga jest dość duża, bo federacja WBO to jedna z czterech najbardziej prestiżowych na świecie. Są też pojedynki polsko-polskie z udziałem bardzo doświadczonych zawodników. Poza tym wystąpią częstochowianie Robert Parzęczewski i Marcin Siwy.

Gala będzie transmitowana przez stację Polsat Sport.

Przejdź do treści