Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Doda nie wystąpi na prezentacji Włókniarza. Klub szuka zastępstwa

Włókniarz poinformował, że z przyczyn niezależnych od klubu zaplanowana na 18 lutego w Hali Sportowej Częstochowa prezentacja drużyny na sezon 2017 odbędzie się bez udziału zespołu Virgin z jego wokalistką Dodą.

Jak się okazuje, Telewizja Polska niespodziewanie przełożyła na dzień prezentacji Włókniarza finał krajowych eliminacji do konkursu Eurowizji, w których wystąpić ma Doda z zespołem.

– Zespół wraz z jego managerem wyjaśnił nam, że jest związany umową z TVP S.A. i po prostu nie może odmówić udziału w tym konkursie. Wspólnie zastanawialiśmy się nad zmianą godziny rozpoczęcia prezentacji, aby osiągnąć jakiś konsensus, ale ostatecznie nie udało nam się znaleźć rozwiązania tej patowej sytuacji. Eliminacje do Eurowizji rozpoczną się bowiem o godzinie 20:30 w Warszawie i nie było szans, aby Virgin zagrało o jakiejś ludzkiej porze – tłumaczy prezes Włókniarza Michał Świącik. – Muzycy nie kryją niezadowolenia z całego zamieszania i w ramach rekompensaty chcą zagrać koncert już w trakcie sezonu 2017 na SGP Arenie Częstochowa – dodaje.

Włókniarz szuka aktualnie godnego zastępstwa dla zespołu Virgin.

Przejdź do treści