Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Niepełnosprawni przełamali bariery w HSC (zdjęcia)

olimpiada-00-przelam-barieryW  Hali Sportowej Częstochowa odbyła się kolejna edycja olimpiady dla niepełnosprawnych „Przełam Bariery z ISD Hutą Częstochowa”.

– Życzymy wam wspaniałej zabawy, a nie tylko rywalizacji sportowej – mówił podczas uroczystego otwarcia olimpiady sportowej Zdzisław Wolski, przewodniczący Rady Miasta Częstochowy. – Dziękuję waszym opiekunom, wolontariuszom, którzy z pasją starają się upiększać wasze życie, abyście czuli się potrzebni, szczęśliwi. Olimpiada jest tylko malutkim elementem tego procesu.

W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział ok. 300 niepełnosprawnych uczestników z 20 ośrodków i szkół z miasta i okolic. Organizatorzy przygotowali dla nich szereg ciekawych konkurencji. Uczestnicy olimpiady wzięli udział w grach ruchowych oraz konkurencjach sportowych w czterech kategoriach ruchowych. Wszystko po to, by każde dziecko bez względu na stopień niepełnosprawności mogło wystartować w zawodach. Był slalom, tor przeszkód, przeciąganie liny, rzuty do kosza.

Po raz kolejny w olimpiadzie uczestniczyli podopieczni Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych w Częstochowie. – Część naszych podopiecznych nie ma za bardzo okazji, żeby przyjść na tę halę. Dzięki tej olimpiadzie mogą się tutaj pojawić i przynajmniej raz w roku poczuć się jak prawdziwi sportowcy. – twierdzi Jerzy Góra, nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych w Częstochowie. – Dzieci i młodzież mogą wyjść ze swojego ośrodka, szkoły i zobaczyć trochę inny świat.

Od wielu lat partnerem olimpiady sportowej dla osób niepełnosprawnych jest ISD Huta Częstochowa. Tradycyjnie już nagrody wszystkim uczestnikom wręczał Jacek Kasprzyk.


Przejdź do treści