Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Drużyna APN Raków triumfatorem turnieju Częstochowa Football Cup (zdjęcia)

dsc_4016

W Hali Sportowej Częstochowa odbyła się kolejna odsłona turniejów piłki nożnej dla dzieci i młodzieży Częstochowa Football CUP.

Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów z Częstochowy i okolic, a publiczność, która przyszła dopingować młodych piłkarzy na pewno nie była zawiedziona. Podczas osiemnastu rozegranych spotkań nie brakowało walki, efektownych akcji, pięknych bramek i niesamowitych interwencji bramkarzy. Turniej wygrała drużyna APN Raków, która w finale pokonała 4:3 Raków Częstochowa. W meczu o trzecie miejsce Jurajskie Wilki spotkały ze Sportową Częstochową. Ostatecznie podium uzupełnili ci pierwsi, wygrywając 2:1.

Tradycyjnie po zakończeniu zmagań wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami, a do klubów powędrowały piękne pamiątkowe puchary.

W kolejną niedzielę, 18 grudnia na arenie głównej Hali Sportowej Częstochowa rywalizować będą tym razem sportowcy z roczników 2008 i młodsi.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Częstochowa, Hala Sportowa Częstochowa oraz Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa.

Wyniki meczów w fazie pucharowej: I półfinał: APN Raków – Jurajskie Wilki 3:3 (k. 5:4), II półfinał: Sportowa Częstochowa – Raków Częstochowa 1:3, mecz o 7. miejsce: Amicus – Sokół Wręczyca 0:4, mecz o 5. miejsce: UKS Ajaks Częstochowa – KS Stradom Częstochowa 0:3, mecz o 3. miejsce: UKS Jurajskie Wilki – Sportowa Częstochowa 2:1, finał: APN Raków Częstochowa – Raków Częstochowa 4:3.

Klasyfikacja końcowa

1. APN Raków Częstochowa
2. Raków Częstochowa
3. UKS Jurajskie Wilki
4. Sportowa Częstochowa
5. KS Stradom Częstochowa
6. UKS Ajaks Częstochowa
7. Sokół Wręczyca
8. Amicus

Przejdź do treści