Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Hala Sportowa Częstochowa z certyfikatem „Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością”

przyjazna-02-niepelnosprawnPrezydent Krzysztof Matyjaszczyk wręczył certyfikaty przedstawicielom instytucji, które zwyciężyły w konkursach „Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością” oraz „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi”. Wśród laureatów jest Hala Sportowa Częstochowa.

Co roku miasto w sposób szczególny wyróżnia osoby, które kierują placówkami użyteczności publicznej, dostosowując je do potrzeb rodziców z dziećmi i osób niepełnosprawnych.

W tym roku do konkursów składano wnioski w 4 kategoriach: miejsca rozrywki i kultury; obiekty handlowo-usługowe (restauracje, kawiarnie, sklepy, hotele); placówki służby zdrowia oraz placówki oświatowe.  Oceniano  m.in. możliwość wjazdu wózkiem, dostosowanie toalet, posiadanie windy, wydzielonych miejsc parkingowych, zastosowanie rozwiązań kolorystycznych i fakturowych w celu poprawienia orientacji  w otoczeniu (miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością) oraz m.in. posiadanie pokoju dla matki z dzieckiem, kącika do zabawy, możliwość wjazdu wózkiem, optymalną temperaturę w obiekcie dla dziecka, dostęp do umywalek (miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi).

W tym roku laureatem konkursu „Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością” w kategorii miejsca miejsca kultury i rozrywki, obiekty sportowo-rekreacyjne i biblioteki została Hala Sportowa Częstochowa przy ul. Żużlowej 4.
przyjazna-01-niepelnosprawn

Przejdź do treści