Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Częstochowscy seniorzy będą bawić się w HSC i hali Polonia

20 października w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4 i 21 października w hali Polonia odbędzie się pierwsza edycja częstochowskich Senioraliów. 

– Tak jak obiecałem rok temu, będzie to częstochowskie święto seniorów, które chcemy organizować cyklicznie – mówi pomysłodawca Senioraliów Jarosław Marszałek, wiceprezydent Częstochowy. – Robimy wszystko, żeby seniorzy czuli się świetnie w naszym mieście. Staramy się, aby oferta była dla nich jak najlepsza i jak najbardziej atrakcyjna, a adresaci wciąż udowadniają, że warto to dla nich robić. Chętnie i coraz liczniej korzystają z przygotowanych dla nich programów, zajęć sportowych, placów aktywności i innych atrakcji, sami też podpowiadają nam nowe pomysły. Nie chcą być „niewidzialni”, chcą aktywnie uczestniczyć w życiu Częstochowy i dawać coś od siebie.

Pierwsza edycja Senioraliów zapowiada się wyjątkowo. Impreza rozpocznie się 20 października o godz. 10.30 w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4 na Zawodziu przekazaniem seniorom kluczy do bram miasta. Otwarcie uświetni występ Zespołu Folklorystycznego Ziemi Lelowskiej. Dla uczestników przygotowano poczęstunek oraz liczne atrakcje, związane z aktywnością fizyczną i zdrowiem, które będą odbywać się w półgodzinnych blokach. W holu głównym hali będzie można zapoznać się z ofertą podmiotów, organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz seniorów. Zakończenie pierwszego dnia Senioraliów zaplanowano na godz. 13.

Dzień później, czyli 21 października od godz. 17.30 częstochowscy seniorzy bawić się będą na Tysiącleciu w hali Polonia. Na scenie zaśpiewają wielkie gwiazdy: Jerzy Połomski i Bohdan Łazuka. Po koncercie odbędzie się taneczne afterparty z zespołem Chrząszcze.

– Spełniamy życzenia naszych seniorów, dlatego zaprosiliśmy do Częstochowy panów Połomskiego i Łazukę – wyjaśnia wiceprezydent Marszałek. – Jestem przekonany, że usłyszymy ich największe przeboje, więc dla wielu gości imprezy będzie to wspaniałe przeżycie powrotu do muzyki młodzieńczych lat.

Miasto zadbało też o transport uczestników na Senioralia. 20 października na placu Biegańskiego w godz. 9.30 – 9.50 na seniorów czekać będą autobusy MPK, które zawiozą ich do  Hali Sportowej Częstochowa na Zawodzie.

Program
20.10.2016 (czwartek, ul. Żużlowa 4, Hala Sportowa Częstochowa)
10:30 Uroczyste otwarcie i przekazanie Seniorom klucza do bram Miasta Częstochowy
– występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Lelowskiej Lelovianie
11:00 zajęcia ZUMBA GOLD / 11:30 zajęcia JOGA / 12:00 zajęcia Gimnastyki Ogólnorozwojowej
12:30 wykład tematyczny / 13:00 poczęstunek dla uczestników i zakończenie
Od godziny 9:30 do 9:50 na Placu Biegańskiego zostaną podstawione darmowe autobusy dowożące do Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Żużlowej 4.
Od godziny 10.30 będą dostępne dla uczestników stoiska tematyczne z zakresu, zdrowia, aktywności fizycznej oraz organizacji działających na rzecz Seniorów.
Wstęp wolny

21.10.2016 (piątek, ul. Dekabrystów 43, Hala Sportowo-Widowiskowa Polonia)
18:00 Występy artystów: Jerzy Połomski / Andrzej Rosiewicz / Bohdan Łazuka
Filip Borowski / zespół Chrząszcze
Bilety do nabycia od 10.10.2016 w: MDK ul. Łukasińskiego 50/68, OPK Gaude Mater
ul. Dąbrowskiego 1, Hala Polonia ul. Dekabrystów 43, CZOT al. NMP 65.
Ceny biletów: Seniorzy powyżej 60 lat – 10zł, Normalne – 100zł

Przejdź do treści