Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Teatr Oczami Brata zaprezentował nowe spektakle (zdjęcia)

oczami-brata-01-metro W Hali Sportowej Częstochowa odbyły się dwa premierowe spektakle Teatru Oczami Brata – „Jestem kimś” oraz „Metro marzeń”. 

Spektakl „Jestem kimś” przedstawia bajkową historię, opowiadającą o wytrwałości, poszukiwaniu szczęścia i akceptacji przez osoby z niepełnosprawnością. Sztuka o codziennym życiu jest autorską refleksją młodych aktorów w wieku szkolnym. Tytuł został zaczerpnięty  z bajki „Planeta skarbów”. W przedstawieniu pojawiły się postaci takie jak: Kuba Guzik czy Pippi Pończoszanka.

Sztuka „Metro marzeń” nawiązuje do słynnego musicalu „Metro” Janusza Józefowicza oraz Janusza Stokłosy. Przedstawienie bogato zilustrowane muzycznie oraz tanecznie opowiada o marzeniach aktorów Teatru Oczami Brata. To dla również świetna lekcja, ponieważ grają w towarzystwie profesjonalnych muzyków oraz tancerzy.

Teatr Oczami Brata to filar działalności Fundacji Oczami Brata, który jest cyklem warsztatów artystycznych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Warsztaty podzielone są na trzy pracownie: teatralną, muzyczną i plastyczną. Każdy z uczestników może znaleźć coś dla siebie z pomocą wykwalifikowanych instruktorów.

Przejdź do treści