Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Pierwsza pomoc w Hali Sportowej Częstochowa (zdjęcia)

DSC_9025Uczniowie z 40 placówek, w tym 16 szkół podstawowych i 14 gimnazjów z terenu województwa śląskiego rywalizowali w Hali Sportowej Częstochowa w „Wojewódzkim konkursie wiedzy i umiejętności z pierwszej pomocy”. 

Projekt „ABC młodego ratownika”, którego podsumowaniem był konkurs, realizowała parafia Najświętszej Maryi Panny w Myszkowie-Mrzygłodzie. – Projekt realizujemy przez dwa lata. Obejmuje on szkolenie z pierwszej pomocy i socjoterapii. Chodzi o to, żeby dzieci nie miały barier związanych z udzieleniem pierwszej pomocy – tłumaczy ks. Jacek Gancarek z parafii NMP w Myszkowie-Mrzygłodzie.

W projekcie wzięły udział placówki oświatowe m.in. z Częstochowy, Myszkowa, Kłobucka, Żarek, Leśniowa, Wisły, Rybnika, Dąbrowy Górniczej, Strzelec.

Punkty podczas konkursu przyznawane były za działania, które uczniowie podejmowali w swojej szkoły, test teoretyczny, zajęcia praktyczne, gdzie na fantomach mieli udzielić pierwszej pomocy oraz za zaangażowanie całej drużyny, która kibicuje, dopinguje, ucząc się w ten sposób współpracy ze sobą.

Najlepsze trzy drużyny z obu kategorii w nagrodę pojadą na 12-dniowie wakacje, gdzie będą dalej zdobywać wiedzę i umiejętności z pierwszej pomocy.

Przejdź do treści