Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

x-kom clash przyciągnął tłumy fanów e-sportu (zdjęcia)

hsc-08-x-com-clashDrużyny Overused i Team AGG zwyciężyły w pierwszej edycji turnieju gamingowego x-kom clash, który odbywał się w sobotę i niedzielę (11 i 12 czerwca) w Hali Sportowej Częstochowa. Pula nagród wyniosła 100 tys. zł.

Impreza przyciągnęła kilkanaście tysięcy sympatyków elektronicznego sportu, którzy na żywo oglądali w akcji najlepszych polskich zawodników rywalizujących w turniejach „League of Legends” i „Counter-Strike Global Offensive”.

W sobotnim finale  „League of Legends” najlepsza okazała się drużyna Overused, która pokonała 2:0 Illuminar Honor Gaming. Dzień później odbył się turniej w Counter-Strike: Global Offensive. Puchar za zwycięstwo i 25 tys. zł zgarnęła ekipa AGG, pokonując w decydującym starciu 2:1 rewelację całych zawodów – Pride Gaming.

– To impreza, która miała na celu zderzenie i połączenie świata gamingu, youtuberów oraz naszej firmy i naszych partnerów jako dostawców sprzętu i technologii – mówi Michał Świerczewski, prezes x-kom. – Jak na pierwszy raz jestem zadowolony z organizacji tego turnieju. Wstępnie zakładamy że kolejna edycja odbędzie się w przyszłym roku.

Podczas dwudniowego wydarzenia uczestnicy mieli okazję nie tylko kibicować zawodnikom, ale także wziąć udział w konkursach, spotkać się i porozmawiać z popularnymi streamerami i youtuberami, m.in. Rezim, Vertezem, Izakiem, czy zapoznać się z technologicznymi nowinkami. Na dedykowanych stoiskach partnerów – ASUS, DELL, Intel i Lenovo można było przetestować najnowsze produkty, zakupić sprzęt, podzespoły i akcesoria, otrzymać gamingowe gadżety i wziąć udział w gamingowych turniejach. W specjalnej Strefie Wolnego Grania czekały najnowsze gry. Wydarzeniu towarzyszyły pokazy najpopularniejszych cosplayerek w Polsce m.in. Violet, Madlencii, Issabel i Sandygraphy.

Przejdź do treści