Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Ferie zimowe ze Sportową Częstochową w HSC (zdjęcia)

hsc-23-ferie-zimowe-treningW Hali Sportowej Częstochowa kończy się drugi turnus ferii zimowych organizowanych przez Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa.

W drugim turnusie biorą udział dzieci w wieku 8, 9 i 10 lat. – Uczestnicy są odrobinę starsi niż w pierwszym tygodniu ferii, dlatego  charakter zajęć musiał zostać zmieniony i dopasowany do ich zainteresowań – mówi Dawid Wytrzymały, prezes Stowarzyszenia Sportowa Częstochowa. – Więcej czasu poświęcamy na trening oraz na samą grę w piłkę, ponieważ chłopcy emanują energią i koniecznie chcą ja spożytkować na boisku.

Dodatkowo prowadzone są zajęcia z języka angielskiego. Dzieci otrzymują trzy posiłki – drugie śniadanie, obiad i podwieczorek.

– To projekt, który organizujemy po raz pierwszy – zaznacza Wytrzymały. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z ilości uczestników oraz tego, że chłopcy chętnie spędzają wolny czas razem z nami. Trenerzy starają się, aby zajęcia nie były monotonne. Po zakończeniu ferii na pewno zastanowimy się, co moglibyśmy przygotować dla dzieci i młodzieży z naszego miasta na okres wakacji – zapowiada.

Przejdź do treści