Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

AZS 2020 mistrzem Śląska młodzików (zdjęcia)

mistrzowie_slaska

Drużyna AZS 2020 zdobyła złoty medal w rozegranym w Hali Sportowej Częstochowa finale Mistrzostw Śląska młodzików w siatkówce.

O zdobyciu medali z najcenniejszego kruszcu przez częstochowskich zawodników zdecydował ostatni mecz turnieju z Jastrzębskim Węglem. Obie drużyny od początku sezonu poniosły tylko po jednej porażce. Decydujący pojedynek zapowiadał się wyjątkowo ciekawie. Jak na finał przystało, spotkanie stało na wysokim poziomie, a licznie  zgromadzona w hali publiczność swoim głośnym dopingiem starała się pomóc częstochowskim siatkarzom. Mecz był bardzo zacięty, a jego losy zostały rozstrzygnięte w tie-breaku, w którym gospodarze pokonali 15:13 zespół z Jastrzębia i wygrali całe spotkanie 2:1.

Częstochowskich młodzików wspierali zawodnicy AZS-u – Matej Patak i Stanisław Wawrzyńczyk. Złote medale i puchar za pierwsze miejsce wręczali prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej Witold Grochowski i koordynator Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Jacek Sitarek.

W turnieju podium uzupełnił zespół MKS-u Będzin, a czwarte miejsce zajął Exact Systems Norwid Częstochowa.

Skład AZS 2020: Jan Pogłodziński, Bartosz Jabłoński, Przemysław Kupka, Eryk Janelt, Wiktor Madej, Kacper Krzyszczyk, Jakub Łowejko, Mateusz Borkowski, Szymon Buczek, Mikołaj Szombara, Hubert Żaczkowski, Tomasz Adamczyk, Eryk Frankowski, Jakub Starczewski; trener: Przemysław Błaszczyk.

 

Przejdź do treści