Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Dwie premiery Teatru Oczami Brata w HSC (zdjęcia)

oczami-brata-nowe-spektakle-01Teatr Oczami Brata zaprezentował w Hali Sportowej Częstochowa  dwa premierowe spektakle – „Zbajkowani” oraz „I było to dobre”.

Spektakl „Zbajkowani” to niepowtarzalne połączenie historii bajkowych bohaterów z dużą ilością disneyowskiej muzyki i tańca. Niepełnosprawne osoby zaprezentowały w nim to, co w życiu najważniejsze, czyli miłość. „Zbajkowani” ukazują wyższość dobra nad złem, miłości nad nienawiścią. Aktorzy mieli okazję sprawdzić się w scenerii musicalowej. W sztuce wykorzystano muzykę filmową nagraną przez profesjonalne Studio Accantus.

Z kolei spektakl  „I było to dobre” przedstawia elementy codziennego życia, na które często nie zwracamy uwagi w pędzie dnia. Całość nawiązuje do aktu stworzenia świata, jednak widzianego oczami niepełnosprawnych osób. Inspiracją do powstania sztuki był belgijski film tragikomiczny „Ósmy dzień”. W przedstawieniu wykorzystano muzykę zespołu Sigur Ros.

Teatr Oczami Brata to filar działalności Fundacji Oczami Brata, który jest cyklem warsztatów artystycznych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zajęcia odbywają się dla dwóch grup, w piątki oraz w soboty. Warsztaty podzielone są na trzy pracownie: teatralną, muzyczną i plastyczną. Każdy z uczestników może znaleźć coś dla siebie z pomocą wykwalifikowanych instruktorów.

Przejdź do treści