Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Częstochowski AZS z pierwszym zwycięstwem w PlusLidze (zdjęcia)

siatkowka-azs-mks bedzin-08Drużyna Michała Bąkiewicza przełamała w Hali Sportowej Częstochowa fatalną passę siedmiu porażek z rzędu. Akademicy pokonali 3:1 MKS Będzin.To był mecz, który kto wie, czy nie decydował o ewentualnej zmianie na stanowisku szkoleniowca częstochowskiego zespołu. Bąkiewicz czuł presję kibiców, którzy domagali się jego zwolnienia, w klubie narastała frustracja.

W piątek częstochowianie zmierzyli się z zespołem, który na siedem rozegranych kolejek pokonał  tylko Politechnikę Warszawską. Jasne więc było, że to drużyna w zasięgu „biało-zielonych”.

W pierwszej szóstce AZS-u znalazł się Matej Patak. To właśnie dzięki jego zagrywkom gospodarze odskoczyli rywalom na kilka punktów w inauguracyjnej partii. Przy stanie 16:16 Słowak popisał się skuteczną kontrą. Gdy AZS prowadził już 21:17 posłał asa serwisowego. Przewaga częstochowian była na tyle bezpieczna, że goście nie zdołali odmienić losów tego seta.

W drugiej odsłonie po asie serwisowym Rafaela Redwitza i udanej kontrze Pataka gospodarze prowadzili 3:0. Na drugiej przerwie technicznej ich przewaga wynosiła dwa punkty (16:14). Po wznowieniu gry goście odrobili stratę (18:18), ale częstochowianie znów odskoczyli. Przy stanie 22:21 kontrę wykorzystał Maciej Pawliński, który chwilę później zdobył ostatni punkt w tym secie, doprowadzając do remisu w całym spotkaniu.

Od początku trzeciej partii AZS systematycznie powiększał przewagę. Na pierwszej przerwie technicznej częstochowianie prowadzili już 8:4 i jak się okazało do końca kontrolowali przebieg tej odsłony.

Częstochowianie wyszli na czwartego seta niezwykle zdeterminowani i dość szybko odskoczyli rywalom. Motorem napędowym drużyny byli Stanisław Wawrzyńczyk i Matej Patak. Świetnie rozprowadzał piłki Redwitz, który został MVP tego spotkania.

AZS Częstochowa – MKS Będzin 3:1
(25:19, 23:25, 25:20, 25:19)

AZS: Redwitz, Wawrzyńczyk, Szalacha, Lipiński, Patak, Buniak, Stańczak (libero) oraz Kowalski, Polański.

MKS: Peacock, Pawliński, Batchkala, Kamiński, Żuk, Warda, Kaczmarek (libero) oraz Piotrowski, Lipiński, Laane, Peszko.