Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Piłkarski turniej z treningiem pokazowym coerver coatching (zdjęcia)

DSC_7764W  Hali Sportowej Częstochowa odbył się turniej Perfect Football Cup połączony z treningiem pokazowym coerver coatching oraz warsztatami z najlepszą na świecie grupą Football Freestyle R-Style. Gościem specjalnym był Damian Radowicz.

W piłkarskim turnieju wzięło udział dwanaście drużyn: Akademia Raków, Znicz Kłobuck, Sportowa Częstochowa, Grom Cykarzew, Skra Częstochowa, UKS Orzeł I Konopiska, UKS Orzeł II Konopiska, Akademia Sportowa Lubliniec, UKS Raków, Orzeł Pawonków, Ajax Częstochowa, Esbank Rap Radomsko.

Triumfatorem Perfect Football Cup okazał się Ajaks Częstochowa, który w finale pokonał 2:1 Orzeł Konopiska I. Bramki dla zwycięzców zdobyli Michał Michalczyk oraz Ludwik Knapiński. Honorowe trafienie zaliczył Mikołaj Kołaczyk.

W przerwie między kolejnymi spotkaniami odbył się trening pokazowy coerver coaching. To znany na całym świecie system szkolenia inspirowany wiedzą i wizją holenderskiego szkoleniowca Wiela Coervera, opracowany w 1984 roku przez Alfreda Galustiana i gwiazdę Chelsea Londyn –  Charlie’ego Cooke’a. Rekomendowany jest w takich potęgach piłkarskich jak Bayern Monachium, czy Arsenal Londyn.  Skupia się on na rozwoju umiejętności indywidualnych i grze w małych grupach.

Uczestnicy wzięli również udział w niezwykle interesującym wykładzie gościa specjalnego Damiana Radowicza, piłkarza, trenera i dietetyka sportowego, który wypowiadał się na temat przygotowania motorycznego i dietetycznego.

Przejdź do treści