Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Seniorzy opanowali Halę Sportową Częstochowa i odebrali klucze do bram miasta (zdjęcia)

senioriada-hsc-03Ponad 200 starszych mieszkańców miasta wzięło udział  w drugiej edycji Senioriady w Hali Sportowej Częstochowa. Organizatorzy przygotowali tego dnia szereg spotkań związanych z ich zainteresowani, a także formą fizyczną w celu promowania rekreacji ruchowej oraz zdrowego stylu życia. Imprezę uświetnił występ Zespołu Folklorystycznego Ziemi Lelowskiej. Podczas uroczystego otwarcia wiceprezydent Częstochowy Jarosław Marszałek wręczył seniorom klucze do bram miasta – Jak pewnie zauważyliście robimy wszystko, żebyście czuli się świetnie w naszym mieście. Staramy się, aby oferta dla was była jak najlepsza i jak najbardziej atrakcyjna – twierdzi wiceprezydent Marszałek. – Poseł Marek Balt podpowiedział nam jeszcze jedną rzecz, a mianowicie zorganizowanie juwenaliów dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku.

Podczas Seniorady odbyły się między innymi zajęcia z zakresu: zakresu zumby, face-fitness (gimnastyki twarzy, skutecznej i bezbolesnej metody wygładzania zmarszczek) , aerobiku i gimnastyki ogólnorozwojowej, a także wykład na temat zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz doboru odpowiedniej diety.

– Chcieliśmy pokazać seniorom jak bogatą ofertę ma dla nich Częstochowa i jak można fajnie ćwiczyć. Zajęcia były dobrane z uwzględnieniem ich wieku i zainteresowania – mówi Mateusz Wierzbicki, wiceprezes Stowarzyszenia Sportowa Częstochowa. – Prowadząc program skierowany do seniorów, obserwujemy, że coraz więcej osób chce ćwiczyć, bo zajęcia pozytywnie wpływają na ich zdrowie i samopoczucie.

W imprezie adresowanej do starszych mieszkańców Częstochowy wzięła udział Barbara Kowalczyk. – Bardzo chętnie korzystam z bogatej oferty jaką miasto ma dla seniorów. Głównie ćwiczę zumbę i chodzę na zajęcia ogólnorozwojowe. Bez tego nie mogłabym normalne żyć – przekonuje częstochowska seniorka.

W Senioriadzie uczestniczyła również Bogusława Zielińska. – Chodzę  na różnego rodzaju zajęcia, ale chyba najbardziej lubię zumbę. Bo daje ona radość, zdrowie, humor i poczucie własnej wartości – uważa.Przejdź do treści