Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Częstochowski AZS już po pierwszym treningu (zdjęcia)

siatkowka-azs-trening-01Siatkarze AZS-u rozpoczęli w Hali Sportowej Częstochowa przygotowania do nadchodzącego sezonu PlusLigi. W pierwszym treningu wzięło udział 11 zawodników.– Wrażenia po pierwszych zajęciach są bardzo pozytywne. Cieszę się, że już spotkaliśmy się, bo przerwa była bardzo długa – mówi Michał Bąkiewicz, trener AZS-u. –  Powoli będziemy wdrażać się i przygotowywać, aby za jedenaście tygodni złapać optymalną formę.

W pierwszym treningu wzięli udział: Tomasz Kowalski, Łukasz Polański, Stanisław Wawrzyńczyk, Rafael Redwitz, Michał Szalacha, Adrian Stańczak, Bartosz Buniak, Felipe Bandero, Jakub Bik, Bartłomiej Janus i Szymon Herman. Pracę w częstochowskim AZS-ie rozpoczęli również drugi trener Mateusz Mielnik, trener przygotowania fizycznego Grzegorz Poznański, statystyk Michał Róg i fizjoterapeuta Bartłomiej Nocuń.

– W czasie pierwszych dwóch tygodni będziemy wdrażać się do większych obciążeń, w tym skakania. Pierwszy tydzień poświęcamy na wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych i przygotowanie do większego wysiłku – twierdzi Bąkiewicz.

Jak dodaje szkoleniowiec akademików, skład drużyny nie jest jeszcze domknięty. – Trzon zespołu już mamy. Niewykluczone, że pojawią się jeszcze jakieś nazwiska na pozycjach przyjmującego i środkowego – zdradza Bąkiewicz.

Częstochowianie rozegrają pierwszy sparing 15 września w Hali Sportowej Częstochowa. Ich rywalem będzie AGH Kraków. Dwa dni później obie drużyny zmierzą się w Krakowie. Kolejnymi sparingpartnerami akademików będą: Czarni Katowice (24 września w Częstochowie), Jastrzębski Węgiel (29 września w Częstochowie), PGE Skra Bełchatów (3 października w Kępnie), MKS Będzin (9 października w Będzinie), ponownie Jastrzębski Węgiel (13 października w Jastrzębiu-Zdroju) i MKS Będzin (16 października w Olsztynie). W październiku AZS weźmie udział w Memoriale Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie.

Przejdź do treści