Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Przedstawiciele PZPS w Hali Sportowej Częstochowa

hala-pzps-siatkowka-zwiazek-wizyta-2

Przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej odwiedzili Halę Sportową Częstochowa, gdzie w czerwcu reprezentacja Polski zagra dwumecz z Iranem w ramach Ligi Światowej.

– Częstochowa to miasto doskonale  znane kibicom polskiej siatkówki, gdzie historia tego sportu była wykuwana od dziesięcioleci. Miejscowy AZS to klub z wielkimi tradycjami, który świetnie pracuje z młodzieżą i wychowuje mistrzów świata – mówi Wojciech Czajka, dyrektor Ligi Światowej w Polsce. – Dotąd Częstochowę omijały większe imprezy siatkarskie tylko dlatego, że do pewnego czasu nie było tutaj hali, w której można rozegrać mecz reprezentacji narodowej. Jak wiadomo, przez ostatni czas byliśmy związani umowami z miastami, które były gospodarzami mistrzostw świata. Dlatego musieliśmy omijać inne ośrodki. W tej chwili gościmy w takich miejscach, które są niezwykle przyjazne siatkówce.

Przedstawiciele PZPS-u i Ligi Światowej podczas wizyty w Częstochowie zwiedzili halę przy ul. Żużlowej, która zrobiła na nich ogromne wrażenie. – Tak pięknej i funkcjonalnej hali z siatkarskiego punktu widzenia nie ma w Polsce – uważa Czajka. – Zadbano tutaj o każdy detal, który jest wymagany przy organizacji najwyższej rangi rozgrywek w siatkówce światowej. Ta hala powinna być przykładem dla wielu architektów, jak należałoby robić obiekty sportowe, w których siatkówka odgrywa wiodącą rolę.

Czajka zwraca uwagę na dobrze zaprojektowanie ciągi komunikacyjne wokół hali, zaplecze prasowe, sale treningowe czy trybuny. –  Są one tak nachylone, że praktycznie nawet ci, którzy siedzą w ostatnich rzędach nie mają poczucia, że są oddaleni od boiska.

Po obiekcie oprowadzał gości Damian Lewandowski, prezes Hali Sportowej Częstochowa. – Cieszę się, że nasza hala została oceniona przez władze związku i Ligi Światowej w samych superlatywach – mówi Lewandowski. – Ze swojej strony zrobimy wszystko, żeby imprezę przygotować jak najlepiej pod względem organizacyjnym.

Przypomnijmy, że dwumecz z Iranem odbędzie się 5 i 6 czerwca. Sprzedaż biletów rozpocznie się na przełomie marca i kwietnia. Będzie można kupić je w internecie. W kasach hali Sportowej Częstochowa będą dostępne na dzień przed meczem. Ceny biletów będą znane do końca miesiąca.  – Nie będą to ceny zaporowe. Każdy będzie mógł sobie pozwolić na to, żeby obejrzeć na żywo występy naszej reprezentacji – przekonuje Czajka.

Przejdź do treści